Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Coruxo FC - Club Atlético de Madrid II 3-0 (0-0)

W starciu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 kwietnia, zespół Coruxo wygrał z Atlético Madryt II 3-0 (0-0).

Victor Ruiz 67' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Atlético Madryt II wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Víctora Molleja z Atlético Madryt II, a w 34. minucie Barrila z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Coruxo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Manu Justo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Atlético Madryt II postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Carlosa Muñoza i na pole gry wprowadził napastnika Joaquína Muñoza, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A kibice Coruxo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Juan Barros. Posunięcie trenera było słuszne. Diego Silvę zdobył drugą bramkę w 63. minucie spotkania.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Coruxo, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Diego Silva. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 65. minucie Mikel Carro został zmieniony przez Óscara Clementego.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Atlético Madryt II Victor Ruiz. W 72. minucie Barril został zmieniony przez Óscara Martíneza, a za Santiego Samanesa wszedł na boisko Thaylor Lubanzadio, co miało wzmocnić jedenastkę Coruxo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Camella na Alberta Salida.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Carlos Isaac Muñoz Obejero58′
34′ 72′ José María Barril Aguado
Alberto Rodríguez Baró
Antón de Vicente Adrio
Victor José Ruiz Ramos 67′ (samob.)
Roberto Doncel García
Andrés Felipe Solano Dávila
 56′ Manuel Justo Román
Mikel Carro Fandiño65′
79′ Santiago Samanes Bonito
Cristian Rodríguez Pérez
Jacobo Trigo Pérez
Sergio Camello Pérez74′
Borja Yebra González
Óscar Francisco García Quintela
58′ Juan Pablo Barros Campos
Óscar Clemente Mues65′
72′ Óscar Martínez López
Rubén Fernández Serrano
79′ Brian Thaylor Lubanzadio Aldama
Joaquín Muñoz Benavides58′
58′  63′ Diego Silva Carrera
Alberto Salido Tejero74′

Jeśli drużyna Atlético Madryt II nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.