Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: CD Tudelano - Unión Popular de Langreo 2-0 (2-0)

W meczu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna Tudelano wygrała z UP Langreo 2-0 (2-0).

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-27 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Ciudad de Tudela | Arbiter: Ibai Rezola
CD Tudelano
Unión Popular de Langreo
2
0
Víctor Bravo 18'
Tony Gabarre 24'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki UP Langreo.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Álvarowi Cuellowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tudelano w 18. minucie spotkania, gdy Víctor Bravo zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Zespół UP Langreo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik ustalił Tony Gabarre. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 42. minucie kartką został ukarany Iñigo Zubiri, piłkarz gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sambę z UP Langreo, a w 52. minucie Álvara Navarra z drużyny przeciwnej. Trener Tudelano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iñakiego Jiméneza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Álvaro Navarro.

W 67. minucie za Nacha Calvilla wszedł Héctor. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Tudelano doszło do zmiany. David Lázaro wszedł za Néstora Salinasa. W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Iñakiemu Jiménezowi, zawodnikowi Tudelano.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Andrés Cabranes z UP Langreo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Paula Otię. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w zespole UP Langreo za Daniego Abali wszedł Abel Bretones, a w drużynie Tudelano Víctor Bravo zmienił Iona Véleza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Abalo Paulos86′
 18′ (k.) 86′ Víctor Daniel Bravo de Soto Vergara
Aimar Gulín Landeras
Roberto López Esquiroz
Ernesten Rubis Lavsamba49′
52′ 59′ Álvaro Navarro Ilundáin
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Adán Pérez Cavero
Ignacio Calvillo Zubiaurre67′
 24′ Antonio Gabarre Ballarín
Francisco Javier Sánchez González
73′ Néstor Salinas Alonso
Iñigo Zubiri Mangado42′
Óscar López Arboleas
Imanol Elías Ayllon
59′ 75′ José Ignacio Jiménez España
Andrés Cabranes Hornazabal75′
73′ David Lázaro Alonso
Daniel López Menéndez
David Soto Ruiz
Abel Bretones Cruz86′
José de Jesús González Muñóz
Héctor Fernández Fernández-Nespral67′
86′ Ion Vélez Martínez
David González Gómez

Jedenastka UP Langreo miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Tudelano obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.