Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Ath. Bilbao - Sporting Gijón II 0-2 (0-0)

28 kwietnia w Lezamie odbył się pojedynek 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ath. Bilbao i Sportinga Gijón II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Gijón II 2-0.

Pelayo Morilla 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Sportinga Gijón II wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 20. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sportinga Gijón II i jedną drużynie przeciwnej.

W 32. minucie Gorka Guruzeta został zmieniony przez Iñiga Vicentego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Ath. Bilbao postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Viviana. Na boisko wszedł Gorka Pérez, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie trener Sportinga Gijón II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Iván Elena, a murawę opuścił Pablo Fernández.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Gijón II w 66. minucie spotkania, gdy Pedro Díaz strzelił pierwszego gola.

Zespół Ath. Bilbao ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie wynik ustalił Pelayo Morilla.

W 71. minucie Gaizka Larrazabal został zmieniony przez Íñiga Muñoza, co miało wzmocnić zespół Ath. Bilbao. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chikiego na Áleksa Zalayę w 74. minucie oraz Pelaya Morillę na Garciego w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Unai Vencedor z drużyny gospodarzy. Była to 84. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Pelayo Suárez López
29′ Javier Murúa Alzueta
Pablo Villalón Rodríguez
62′ Daniel Vivian Moreno
Christian Borrego Isabel74′
71′ Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Pedro Díaz Fanjul  66′
Oihan Sancet Tirapu
Pablo Fernández Blanco62′
84′ Unai Vencedor Paris
José Gragera Amado
Asier Benito Sasiain
Pelayo Morilla Cabal  69′ 84′
32′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Ramón Riego García26′
Asier Villalibre Molina
Gorka Santamaría Nos20′
Hodei Oleaga Alarcia
Mateusz Tomasz Kania
62′ Gorka Pérez Garay
Bohdan Milovanov
Jon Rojo Sagarna
Pedro Alejandro Zalaya Galardón74′
71′ Íñigo Muñoz Cuevas
Iván Elena Hervás62′
Antonio Jesús Salado Góngora
Rubén Sánchez Marcano
Asier Córdoba Querejeta
Miguel García Lucio84′
32′ Iñigo Vicente Elorduy
Daniel Sandoval Giraldo

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.