Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda Division: Malaga Club de Futbol - Extremadura UD 1-2 (0-1)

13 kwietnia na Estadio La Rosaleda w Maladze odbył się pojedynek 34. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami Malaga CF i Extremadury. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Extremadury 2-1. Na stadionie stawiło się 19 111 widzów.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-13 16:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Widzów: 19111 | Arbiter: Rubén Ávalos
José Antonio Pardo 75'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Extremadury plącze się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to drużyna Malaga CF zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie sędzia wręczył kartkę Jorge Zarfinowi z zespołu gości.

Nieoczekiwanie to piłkarze Extremadury otworzyli wynik. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lolo González. Asystę zaliczył Álex Díez.

W 42. minucie kartką został ukarany Pau Torres, zawodnik Malaga CF. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Extremadury.

Drugą połowę jedenastka Malaga CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erika Morána wszedł Jack Harper.

Piłkarze Malaga CF odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie Gustavo Blanco wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jack Harper.

W 67. minucie za Alberta Pereę wszedł Nando García. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Áleksowi Muli z Malaga CF. Była to 71. minuta starcia. Trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Javiego Ontiverosa i na pole gry wprowadził napastnika Hichama Boussefianego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Extremadury w 75. minucie spotkania, gdy José Pardo strzelił drugiego gola. W 80. minucie Mehdi Lacen został zmieniony przez Renata Santosa, co miało wzmocnić jedenastkę Malaga CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lola Gonzáleza na Fausta Tienzę.

Trener Extremadury wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Willy'ego Ledesmę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kike Márquez. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Casto Espinosa Barriga
42′ Pau Francisco Torres
Borja Granero Niñerola
71′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Roberto Olabe del Arco
80′ Mehdi Lacen
Jorge Giovani Zarfino Calandria22′
46′ Erik Morán Arribas
Enrique Márquez Climent85′
73′ Javier Ontiveros Parra
Alfredo Ortuño Martínez
 50′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Fernando García Puchades67′
73′ Hicham Boussefiane
Jose Antonio Reyes
46′ Jack Harper
Fausto Antonio Tienza Nuñez81′
80′ Renato João Saleiro Santos
Luis Alfonso Ledesma Galán85′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Extremadury pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.