Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda División: Elche CF - Girona FC 1-0 (0-0)

W starciu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 19 czerwca, drużyna Elche zwyciężyła z Gironą 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Manuel Martínez Valero.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-19 19:30 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Arbiter: Álvaro Moreno
Elche CF
Girona FC
1
0
Dani Escriche 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Elche wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Girona: Juanpe'owi w 24. i Adayowi w 42. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Elche zdobył Dani Escriche w 47. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Josán Fernández.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Elche: Edgarowi Badíi w 53. i Óscarowi Gilowi w 57. minucie. Chwilę później trener Elche postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Pere Milla, a murawę opuścił Fidel. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Cristhiana Stuaniego, zawodnika Girony.

W 65. minucie Aday zastąpił Valery'ego. Trener Girony postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Áleksa Granella i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Elche: Juan Cruz, Dani Escriche, Josán Fernández, Nino, na ich miejsce weszli: Andoni López, Jonathas, Manuel Sánchez, Claudio Medina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Johana Mojicy, Christiana Rivery, Pabla Maffeo zajęli: Jairo Izquierdo, Joaquín Zeballos, Gumbau.

Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Girona FC
53′ Edgar Badía Guardiola
Asier Riesgo Unamuno
67′ Álvaro Juan Cruz Armada
Pablo Maffeo Becerra77′
Gonzalo Cacicedo Verdú
Ignasi Miquel i Pons
Daniel Pedro Calvo San Román
Johan Andrés Mojica Palacio71′
57′ Óscar Gil Regaño
Juan Pedro Ramírez López24′
José Manuel Sánchez Guillén
Samuel Sáiz Alonso90′
58′ Fidel Chaves de la Torre
Francesc Aday Benítez Caraballo42′ 65′
81′ José Antonio Fernández Pomares
Borja García Freire
Ramón Folch Frigola
Alejandro Granell Nogué65′
81′ Juan Francisco Martínez Modesto
Christian Rivera Hernández77′
 47′ 67′ Daniel Escriche Romero
Cristhian Stuani64′
Miguel San Román Ferrándiz
Juan Carlos Martín Corral
Sergio Blázquez Sánchez
Pedro Alcalá Guirado
67′ 69′ Andoni López Saratxo
Jordi Calavera Espinach
Ignacio Pastor Alemañ
Jonás Ramalho Chimeno
81′ Manuel Sánchez López
Jairo Izquierdo González71′
67′ Jonathas Cristian de Jesus
Jozabed Sánchez Ruiz
81′ Claudio Medina Ricoy
Alejandro Gallar Falguera
58′ Pere Milla Peña
Soriano Casas Jonathan65′

Joaquín Zeballos Machado77′ 78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.