Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda División: Deportivo La Coruna - Rayo 3-3 (0-2)

W spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 20 czerwca, drużyna Deportivo La Coruna zremisowała z Rayo 3-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie.

Mario Suárez 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Deportivo La Coruna wygrała aż dziewięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Juan Villar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rayo , strzelając gola w pierwszej minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Álvaro García.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 21. minucie spotkania, gdy Juan Villar zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Deportivo La Coruna wyszła w zmienionym składzie, za Áleksa Bergantiñosa wszedł Emre Çolak. Trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Christian Santos, a murawę opuścił Salva Ruiz. Christian Santos spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Drugą połowę zespół Deportivo La Coruna rozpoczął w zmienionym składzie, za Kekę wszedł Hugo Vallejo. Także w drużynie Rayo w czasie przerwy zaszły zmiany, za Antonia Milicia wszedł Martín Pascual.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Christian Santos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mamadou Koné.

Zespół Rayo krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Víctor Mollejo. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Hugona Valleja.

W 53. minucie Óscar Trejo został zmieniony przez Santiego Comesañę. W tej samej minucie Juan Villar został zmieniony przez Yacine Qasmiego, co miało wzmocnić zespół Rayo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mamadou Konégo na Borję Valle w 67. minucie. W 57. minucie kartkę dostał Mario Suárez z jedenastki gości.

Trener Rayo postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Álvara Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Isiego Palazóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rayo: Martínowi Pascualowi w 81. i Stole Dimitrievskiemu w 87. minucie. W samej końcówce meczu w jedenastce Deportivo La Coruna doszło do zmiany. Javi Montero wszedł za Peru Nolaskoaina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Deportivo La Coruna w 89. minucie spotkania, gdy Ager Aketxe strzelił z karnego trzeciego gola. W 90. minucie w drużynie Rayo doszło do zmiany. Jonathan Montiel wszedł za Lunę. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Mario Suárez wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Alejandro Catena Marugán
89′ Peru Nolaskoain Esnal
Antonio Manuel Luna90′
46′ Salvador Ruiz Rodríguez
Antonio Milić46′
Mujaid Sadick Aliu
Roberto Román Triguero
 89′ (k.) Ager Aketxe Barrutia
Álvaro García Rivera69′
Uche Henry Agbo
Óscar Valentín Martín Luengo
46′ Alejandro Bergantiños García
Mario Suarez  90′ (k.) 57′
46′ Sergio Gontan Gallardo
Jorge de Frutos Sebastián
67′ Mamadou Koné
Juan Villar Vázquez  1′, 21′ 53′
 52′ Víctor Mollejo Carpintero
Óscar Guido Trejo53′
Alberto Sánchez Vivas
Miguel Ángel Morro Muñoz
89′ Francisco Javier Montero Rubio
Roberto Santamaría Cipriain
David Simón Rodríguez Santana
Saúl García Cabrero
Luis Ruiz Sayago
Martín Pascual Castillo46′ 81′
46′ Emre Çolak
Esteban Ariel Saveljich
José Vicente Gómez Umpiérrez
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Gaku Shibasaki
Santiago Comesaña Veiga53′
67′ Borja Valle Balonga
Jonathan Montiel Caballero90′
Claudio Beauvue
Andrés Martín García
Sabin Merino Zuloaga
Daniel Moreno
46′  50′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Isaac Palazón Camacho69′
46′ Hugo Claudio Vallejo Avilés
Yacine Qasmi53′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Deportivo La Coruna żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.