Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda División: Cádiz CF - AD Alcorcón 1-1 (0-0)

21 czerwca na Estadio Ramón de Carranza odbyło się spotkanie 34. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Cádizu i AD Alcorcón. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-21 19:30 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Arbiter: Alejandro Muñiz
Cádiz CF
AD Alcorcón
1
1
A. Lozano 68'
Stoichkov 48'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół AD Alcorcón wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Parisowi Adotowi, zawodnikowi gości. Drugą połowę drużyna Cádizu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yanna Bodigera wszedł José Mari.

W trakcie przerwy trener Cádizu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Anthony Lozano, a murawę opuścił Álvaro Giménez. Anthony Lozano nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego siódmy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AD Alcorcón w 48. minucie spotkania, gdy Stoichkov zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 58. minucie za Luisa Espina wszedł Carlos Akapo. W tej samej minucie Alejo został zmieniony przez Salviego, co miało wzmocnić jedenastkę Cádizu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Sosę na Óscara. Kibice AD Alcorcón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ruiego Costę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sandaza.

Piłkarze Cádizu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Lozano. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Álex.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Carlos Bellvís Llorens71′ 85′
58′ Luis Alfonso Espino García
Adrián Diéguez Grande
Rafael Jiménez Jarque
Unai Elgezabal Udondo
Alejandro Fernández Iglesias
Juan Diego Molina Martínez  48′
58′ Iván Alejo Peralta
Albert Dorca Masó80′
46′ Yann Yves Laurent Bodiger
Luís Manuel Gonçalves Silva79′
Jose Manuel Jurado
Samuel Alejandro Sosa Cordero64′
78′ Alexander Mesa Travieso
Francisco José Sandaza Asensio65′
46′ Álvaro Giménez Candela
Ernesto Gómez Muñoz
Juan Flere Pizzuti
Joaquín Miralles Sanz
58′ 90′ Carlos Akapo Martínez
Juan Aguilera Núñez
46′ José María Martín-Bejarano Serrano
Richard Boateng80′ 86′
78′ Jorge Marcos Pombo Escobar
Serhii Myakushko
Eduardo Ramos Gómez
Luis Perea Hernández79′
58′ 90′ Salvador Sánchez Ponce
Óscar Arribas Pasero64′
46′  68′ Anthony Rubén Lozano Colón
Rui Pedro Silva Costa65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna AD Alcorcón zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Cádizu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.