Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - SD Huesca 2-2 (1-0)

W starciu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 21 czerwca, zespół Realu Betis zremisował z Huescą 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Carlos Belmonte w Albacete.

Rafa Mir 81',90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna Realu Betis wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Cheickowi Doukourému z jedenastki gości. Była to 14. minuta starcia.

Tymczasem zawodnicy Realu Betis nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie bramkę zdobył Dani Ojeda. Sytuację bramkową stworzył Nicolás Gorosito.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Betis.

Na drugą połowę drużyna Hueski wyszła w zmienionym składzie, za Daniego Rabę wszedł Rafa Mir. Trener Hueski postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Eugeni Valderrama, a murawę opuścił Mikel Rico.

W 57. minucie Álvaro Jiménez został zastąpiony przez Pedro Sáncheza. Kibice Realu Betis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Manu Fustera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Chema Núñez. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Romanowi Zozuli z Realu Betis.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dani Ojeda z Realu Betis. Przy strzeleniu gola pomógł Pedro Sánchez.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Albertowi Benitowi, piłkarzowi Realu Betis. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Rafa Mir. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 82. minucie Dani Ojeda został zmieniony przez Karima Azamouma, a za Romana Zozulję wszedł na boisko Carlos Acuña, co miało wzmocnić zespół Realu Betis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguelóna na Jordiego Mboulę.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 90. minucie gola wyrównującego strzelił Rafa Mir. Asystę przy bramce zaliczył Jordi Mboula.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Carlosowi Acuñie i Davidowi Ferreirowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Toni Datković
78′ Alberto Benito Correa
Javier Galán Gil
Diego Caballo Alonso
Miguel Juan Llambrich85′
Nicolás Ezequiel Gorosito
Jorge Pulido Mayoral
57′ José Manuel Núñez Martín
David Ferreiro Quiroga90′
Jon Erice Domínguez
Cheick Doukouré14′ 60′
57′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Mikel Rico Moreno46′
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Daniel Raba Antolí46′
73′ 82′ Roman Zozulja
Shinji Okazaki
 21′, 74′ 82′ Daniel Ojeda Saranova
Enrique Gómez Hermoso
82′ Karim Azamoum
Pedro López Muñoz
57′ Manuel Fuster Lázaro
Sergio Gómez Martín
Diego Hernández Barriuso
Pedro Mosquera Parada
Maikel Mesa Piñero
Kelechi Nwakali60′
57′ Pedro Antonio Sánchez Moñino
Juan Carlos Real Ruiz63′
Néstor Susaeta Jaurrieta
Eugeni Valderrama Domènech46′
82′ 90′ Carlos Javier Acuña Caballero
Jordi Mboula Queralt85′
Miguel Ángel Gómez López
Rafael Mir Vicente46′  81′ (k.), 90′

Przewaga zespołu Hueski w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Realu Betis, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna Realu Betis w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.