Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: UD Las Palmas Atlético - Coruxo FC 1-0 (1-0)

21 kwietnia w Lasu Palmas de Granie Canarii odbyło się starcie 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Las Palmas II i Coruxo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Las Palmas II 1-0.

Carlos González 28'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Coruxo.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Carlos González dla drużyny Las Palmas II. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Javier Megía z Coruxo. Była to 34. minuta meczu. W 37. minucie Javier Megía został zmieniony przez Lucasa Fernándeza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Las Palmas II.

W 46. minucie Alberto Reina został zmieniony przez Josemiego Castañedę, co miało wzmocnić jedenastkę Las Palmas II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Silvę na Thaylora Lubanzadio w 66. minucie. W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Diego Silvie z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Las Palmas II postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kiriana Rodrígueza wszedł Yeremi Valerón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Las Palmas II utrzymać prowadzenie. Chwilę później trener Coruxo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Óscar Martínez, a murawę opuścił Sergio Rodríguez. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Coruxo: Juanowi Barrosowi w 81. minucie i Lucasowi Fernándezowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

W samej końcówce meczu w drużynie Las Palmas II doszło do zmiany. Erik Expósito wszedł za Cristiana Cedrésa. W drugiej połowie nie padły bramki.

José María Barril Aguado
46′ Alberto Reina Campos
Antón de Vicente Adrio
Juan Rodríguez Alonso
Roberto Doncel García
74′ Kirian Rodríguez Concepción
Santiago Samanes Bonito
89′ Cristian Josué Artiles Cedrés
Borja Yebra González
Eduardo David Espiau Hernández
Juan Pablo Barros Campos81′
 28′ Francisco Carlos González Cabrera
Diego Silva Carrera47′ 66′
Benito Del Valle Ortegón
Iker Riobó Gómez
David Camacho Eugenio
Guillermo Manuel De Francisco Franco
74′ Jeremies Valerón Ramón
Lucas Fernández Puime37′ 90′
46′ José Miguel Castañeda Macho
Óscar Martínez López79′
Fabio González Estupiñan
Brian Thaylor Lubanzadio Aldama66′
89′ Erik Alexander Exposito Hernandez

Juan Fernández Santiago

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Las Palmas II żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.