Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: UD Almería II - CD Badajoz 1-2 (1-1)

20 kwietnia odbył się pojedynek 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Almeríi II i Badajozu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Badajozu 2-1.

34. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-20 17:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Samir Amar
Francis Ferrón 75'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Badajozu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W ósmej minucie na plac gry wszedł Francis Ferrón, a murawę opuścił Kamal. Francis Ferrón bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego siódmy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Badajozu w 17. minucie spotkania, gdy Éder Díez zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Zawodnicy Almeríi II szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie Igor Engonga wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Igor Engonga z Almeríi II. Była to 28. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Almeríi II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daría Gutiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Alberto Toril. W 70. minucie Higón został zmieniony przez Alfonsa Candelasa.

W 75. minucie w zespole Almeríi II doszło do zmiany. Javi Moreno wszedł za Cristiana Herrerę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Badajozu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Francis Ferrón. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 79. minucie Sergio Pérez został zmieniony przez Daniego Albiara, co miało wzmocnić jedenastkę Almeríi II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Édera Díeza na José Ángela. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Badajozu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Eneko Zabaleta Pérez
 26′ 28′ Igor Engonga Noval
Adama Fofana
Liangming Lin
Mohamed Kamal Abdeselam El Hamdi8′
Mario Nicolás Abenza
José Marco Higón70′
79′ Sergio Pérez Jaén
Damián Ezequiel Petcoff Kailer
75′ Cristian Herrera i Fontanella
Éder Díez Sánchez  17′ 84′
64′ Alberto Toril Domingo
David Martín García
80′ Albert Batalla Porta
Paweł Florek88′
Damián Rafael Jiménez Ortega
Alfonso Candelas Fernández70′
Antonio Manuel Moñino Pedreño
Juan José García Martínez
79′ Daniel Albiar Serrano
Prosper Mendy
Youness Lachab Didi
José Ángel González Mariezcurrena84′
75′ Javier Moreno Sánchez
Francisco Jesús Ferrón Ruiz8′  75′
64′ Darío Francisco Gutiérrez Manzano
Jordan Greenidge

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Badajozu przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.