Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: Sporting Gijón II - Real Union 0-1 (0-1)

19 kwietnia w Leorio-Gijónie odbyło się starcie 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sportinga Gijón II i Realu Union. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Union 1-0.

Asier Etxaburu 43'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna Sportinga Gijón II wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Asier Etxaburu dla jedenastki Realu Union. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Union.

Trener Sportinga Gijón II postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Pelaya Morillę i na pole gry wprowadził napastnika Berta Gonzáleza, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie José Gragera został zmieniony przez Ismę Aizpiriego.

W 70. minucie kartkę dostał Pelayo Suárez z drużyny gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Sportinga Gijón II doszło do zmiany. Garci wszedł za Chikiego. Chwilę później trener Realu Union postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Eneka Eizmendiego wszedł Beñat Garro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Iosu Esnaoli i Áleksowi Letamendii. W drugiej połowie nie padły gole.

Daniel Estrada Agirrezablaga
70′ Pelayo Suárez López
Julen Etxabeguren Leanizbarrutia
Pablo Villalón Rodríguez
Ekhi Senar Rekondo
75′ Christian Borrego Isabel
Iñaki Urkizu Beobide
Pedro Díaz Fanjul
Joseba Agirregomezkorta Beitia
Pablo Fernández Blanco
Alain Eizmendi Blanco90′
67′ José Gragera Amado
Eneko Eizmendi Blanco76′
62′ Pelayo Morilla Cabal
Asier Etxaburu Diz  43′ 89′
Gorka Santamaría Nos
Yoel Sola Cariñanos
Ángel Javier Velasco Benítez
Patrick Gilmar Sequeira Mejías
67′ Ismael Aizpiri Lérida
Javier Garrido
Pedro Alejandro Zalaya Galardón
Beñat Garro Olkotz76′
62′ Alberto González García
Jon Ceberio Mutuberria90′
Rubén Sánchez Marcano
Álex Letamendia Lorente89′ 90′
75′ Miguel García Lucio
Karlos Xabat Santos Valverde
Daniel Sandoval Giraldo

Drużyna Sportinga Gijón II zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.