Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: SCD Durango - RS Gimnastica Torrelavega 4-4 (2-1)

W pojedynku 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 18 kwietnia, zespół Durango zremisował z RS Gimnastica 4-4 (2-1).

Rubén Palazuelos 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Durango wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RS Gimnastica w 19. minucie spotkania, gdy Hugo Vitienes zdobył pierwszą bramkę.

W 25. minucie sędzia ukarał kartką Jagobę Portillo, piłkarza Durango.

Zawodnicy Durango odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mikel Pradera.

W 34. minucie kartkę dostał Fermín Sánchez z zespołu gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Durango przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Amorrortu. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 51. minucie Primo Conde wyrównał wynik meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Jon Galarza, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie Amorrortu po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-2.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Bramkę na 3-3 zdobył ponownie po godzinie gry Primo Conde.

Po chwili trener RS Gimnastica postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fermína Sáncheza wszedł Borja Camus, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Hugo Vitienes został zmieniony przez Leandra Martíneza.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 69. minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników gości strzelił Rubén Palazuelos.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Durango doszło do zmiany. Jon Aranda wszedł za Jurgiego Txopiteę. Na murawie, jak to często zdarzało się Durango w tym sezonie, pojawił się Javi Alonso, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Unaiego Arizmendiarrietę. Między 78. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie Juanma Iparra został zmieniony przez Adriego Abasolę, co miało wzmocnić zespół Durango. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Prima Condego na Víctora Fernándeza.

W 89. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik RS Gimnastica Cristian Moreno. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bori Camusowi i Unaiemu Arizmendiarriecie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-4.

Alejandro Ruiz Campagne79′
56′ Jon Galarza Lete
Luis Alberto Díaz Ruiz
Xabier Infante Cueto
Fernando Fernández Rivas
25′ Jagoba Portillo Muguruza
Cristian Moreno Mayor 89′ (samob.)
75′ Jurgi Txopitea Basterretxea
Alberto Cusidor Herrero
90′ 76′ Unai Arizmendiarrieta Garay
Alberto Gómez Rodríguez
83′ Juan Manuel Iparragirre Aguirre
Rubén Palazuelos García  69′
Ekaitz Molina Aretxabaleta
Fermín Sánchez Ruiz34′ 68′
 42′, 58′ Iker Amorrortu Andrinúa
Hugo Vitienes Toyos  19′ 68′
 29′ Mikel Pradera Belar
Óscar Manuel Conde Cruz  51′, 61′ 85′
78′ Ekain Zenitagoia Arana
Diego Rozas Miguélez
Juan Basabe Baque
Adrián Peón García
76′ Javier Alonso Etxebarria
Borja Camus de Miguel68′ 90′
75′ Jon Aranda Goenaga
Giovanni Jesús Navarro Solé
83′ Adrián Abasolo Amantegui
Daniel Salas Bustamante

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Durango, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.