Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: Racing Santander - Amorebieta 1-1 (0-1)

W starciu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Racinga Santander zremisowała z Amorebietą 1-1 (0-1).

34. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-21 18:00 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Arbiter: David Recio
Real Racing Club de Santander
SD Amorebieta
1
1
David Barral 56'
Iker Seguín 20'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Racinga Santander wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Racinga Santander próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Amorebiety otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Iker Seguín.

Od 25. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Amorebiety.

Kibice Amorebiety nie mogli już doczekać się wprowadzenia Íñiga Orozca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andoni Tascón.

Zawodnicy Racinga Santander w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie David Barral wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 64. minucie kartkę obejrzał Gorka Iturraspe z Amorebiety. Po chwili trener Racinga Santander postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Berto Cayarga, a murawę opuścił Cejudo. W 78. minucie Mario Ortiz zastąpił Ritchie Kitoko.

W 79. minucie Iker Bilbao został zmieniony przez Aitora Ortegę, a za Gorkę Iturraspe'a wszedł na boisko Aritz Mújika, co miało wzmocnić zespół Amorebiety. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Noguerę na Rafę Tresaca. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Aitorowi Arregiemu, zawodnikowi Amorebiety. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matej Šimić
72′ Álvaro Cejudo Carmona
Mikel Álvaro Salazar25′
41′ Nicolás Hidalgo GArcía
Iker Bilbao Mendiguren79′
82′ Alberto Noguera Ripoll
Gorka Iturraspe Derteano64′ 83′
78′ Mario Ortiz Ruiz
Markel Lozano Llona39′
Sergio Ruiz Alonso
Iker Seguín Cid  20′
 56′ 45′ David Barral Torres
Andoni Tascón Hermida55′
Jagoba Zárraga Martínez
Mikel Goiria Vázquez
78′ Ritchie Kitoko
Flavian Ilici
Enrique Rivero Pérez
Mikel Murgoitio Lejarreta
Rafael Vicente Hernández
Aitor Ortega Asenjo79′
72′ Alberto Cayarga Fernández
Aritz Mújika López83′
Daniel Lucas Segovia
Íñigo Orozco Andonegi55′
82′ Rafael Tresaco Blasco
Mikel Zarrabeitia Ipiña

Drużyna Amorebiety zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Amorebiety przyznał pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.