Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: FC Jumilla - Real Murcia CF 1-2 (1-1)

W starciu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 20 kwietnia, drużyna Jumilli przegrała z Realem Murcia 1-2 (1-1).

34. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-20 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Hoya | Arbiter: Iván Caparrós
Chumbi 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Realu Murcia wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Realu Murcia trafił do bramki rywala. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Josema Raigal.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Murcia: Hugonowi Álvarezowi w 7. i Charliemu I'Ansonowi w 17. minucie.

W 20. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Realu Murcia Juanma Bravo. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Óscarowi Ricowi z Jumilli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Jumilla: Diego Gregoriemu w 60. i Connorowi Ruane'owi w 70. minucie. W 75. minucie Miguel Díaz został zastąpiony przez Mepomocena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Murcia w 77. minucie spotkania, gdy Chumbi strzelił drugiego gola. W następstwie utraty gola trener Jumilli postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Ming-Yang Yanga i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Álvareza, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Jumilli: Boubacar Hanne, Sherwin Seedorf, a na ich miejsce weszli Manu Miquel, Óscar Rico. W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Josemie Raigalowi, zawodnikowi gości. Kibice Realu Murcia nie mogli już doczekać się wprowadzenia José Miñana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manel Martínez.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Chumbi, piłkarz Realu Murcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

David Forniés Aquilino
60′ Diego Gregori Díaz
Charlie Dean I'Anson17′
Alejandro Martínez Peñalver
José Miguel Ruíz del Amo
83′ Manuel Miquel Serrano
Juan Manuel Bravo Alcántara 20′ (samob.)
Manuel Pérez Escámez
Miguel Díaz Montes75′
70′ Connor James Ruane
Armando Ortiz Abellán
79′ Ming-Yang Yang
José Manuel Raigal Gil  1′ 84′
41′ 83′ Óscar Rico Lomas
Iñaki Quereda Sánchez
83′ Boubacar Rafael Neto Hanne
Henrique Mepomoceno75′
Marco Valero Pérez
José Luis Miñano García87′
79′ Carlos Álvarez Sánchez
Santiago Bernal López
83′ Sherwin Dandery Seedorf
Víctor Curto Ortiz

Jedenastka Realu Murcia zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Realu Murcia w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Realu Murcia w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.