Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: FC Cartagena - CD El Ejido 2012 3-0 (1-0)

W pojedynku 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 21 kwietnia, jedenastka Cartageny wygrała z El Ejido 3-0 (1-0).

34. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-21 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Josep Subirats
FC Cartagena
CD El Ejido 2012
3
0
E. Zorrilla 21',61',63'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartkę dostał Sergio Sánchez z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cartageny w 21. minucie spotkania, gdy Eladio Zorrilla zdobył pierwszą bramkę. To już szesnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Sergiowi Ayali, zawodnikowi gospodarzy. Niedługo później trener El Ejido postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Yannis Ouhammou, a murawę opuścił Kim Young-Gyu. W 44. minucie kartkę obejrzał Eppy z El Ejido.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cartageny.

Na drugą połowę zespół Cartageny wyszedł w zmienionym składzie, za Luísa Matę wszedł Jesús Álvaro. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Josua Mejías, piłkarz Cartageny.

W 53. minucie Alfonso został zastąpiony przez Velasca.

Drużyna El Ejido ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie Eladio Zorrilla po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Prawie natychmiast Eladio Zorrilla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartageny, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie meczu. Chwilę później trener Cartageny postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Fitę. Na boisko wszedł Julio Gracia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Cartageny za Eladia Zorrilli wszedł Igor, a w drużynie El Ejido José Artiles zmienił Javilillo. Na 12 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Gabri Cortés z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Oinatz Aulestia Alkorta
25′ Sergio Ayala López
Manuel Jesús Casas García
Moisés García Rosa
Sergio Jiménez Sánchez7′
46′ Luís Carlos Machado Mata
Jhoseppy Magalhaes Dias44′
50′ Josua Antonio Mejías García
Sergio Jiménez García
65′ Adolfo Miranda Araújo
José Manuel Artiles Romero76′
 21′, 61′, 63′ 76′ Eladio Zorrilla
Samuel Corral Valero
Santiago Jara Collado
Young-Gyu Kim38′
Mario Fernández Cuesta
Daniel Hernández Sevilla
46′ Jesús Álvaro García
Gonzalo Ferri Guardalópez
Óscar Ramírez Martín
Alejandro Sánchez Antequera
Rui Filipe Araújo Moreira
Javier Gutiérrez Salmerón76′
65′ Julio Gracia Gallardo
Fernando Velasco Salazar53′
76′ Igor Paim Sganderla
Ezequiel Lamarca López
Rubén Cruz Gil
Yannis Ouhammou38′

Sędzia w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom El Ejido, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.