Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: Cultural y Deportiva - Salamanca 1-1 (0-1)

W starciu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Culturalu y Deportiva zremisowała z Salamancą 1-1 (0-1).

34. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-21 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Arbiter: Daniel Palencia
Cultural y Deportiva Leonesa
Salamanca CF UDS
1
1
Iván González 90'
David Torres 42'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Salamanki.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 21. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Culturalu y Deportiva i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Salamanki otworzyli wynik. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy z rzutu karnego bramkę zdobył David Torres.

W 44. minucie żółtą kartkę obejrzał David Torres z Salamanki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salamanki.

Trener Culturalu y Deportiva wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zelu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andy Kawaya. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Zelu, zawodnik Culturalu y Deportiva.

W 59. minucie Javi Jiménez zastąpił Yeraya Gonzáleza. W 60. minucie w zespole Salamanki doszło do zmiany. Santi Luque wszedł za Davida Torresa. Niedługo później trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł José García, a murawę opuścił Antonio Amaro.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Culturalu y Deportiva doszło do zmiany. Jorge Ortiz wszedł za Sergia Marcosa. Zelu z Culturalu y Deportiva w 76. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 50. minucie. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Salamanki doszło do zmiany. Sabahudin Alomeroviс wszedł za Asdrúbala.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił Iván González.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daniel Sotres Castañeda87′
 90′ Iván Garrido González
Javier Carpio Martín80′
35′ 59′ Javier Jiménez Moreno
Armando Lozano Sánchez
41′ Pablo Vázquez Pérez
Víctor Manuel Mena Coto
Liberto Luis Beltrán Martínez
Antonio Amaro Mendo73′
75′ Sergio Marcos González
David Arenas Torres  42′ (k.) 44′ 60′
46′ Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
Rodrigo Vera Sánchez
59′ Yeray González Luis
Carlos Indiano De Marcos
Antonio Martínez Felipe
Manuel Antonio Molina Valero
75′ Jorge Ortiz Mendoza
José Manuel García Maurin73′
46′ 50′ 76′ José Luis García Pérez
Santiago Jiménez Luque60′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia wręczył trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Culturalu y Deportiva, a zawodnikom gości przyznał pięć żółtych.