Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: CD Castellón - SD Ejea 1-0 (1-0)

W spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Castellónu wygrała z Ejea 1-0 (1-0).

Rubén Ramos 15'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Ejea.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Juliowi de Dios, zawodnikowi gości.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Rubén Ramos dla drużyny Castellónu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 20. minucie żółtą kartkę obejrzał Carlos Delgado z zespołu gospodarzy. W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Andriu osłabiając tym samym drużynę gości. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Mouhamadou Gning, zawodnik Ejea.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Castellónu.

W 58. minucie Diego Suárez został zmieniony przez Ramóna Lópeza. W tej samej minucie trener Ejea postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mario Garde, a murawę opuścił Hector Otín.

W 67. minucie żółtą kartkę otrzymał Rubén Garcés z Ejea. Trener Castellónu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kiliana Morantego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Julio Delgado. W 78. minucie Joseba Muguruza został zmieniony przez Antonia Caballera, a za Césara Díaza wszedł na boisko Jairo Cárcaba, co miało wzmocnić drużynę Castellónu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adrię de Mesę na Davida Mainza.

W doliczonej piątej minucie starcia żółtą kartkę dostał Ramón López z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Eduardo Loscos Ramos
20′ Carlos Javier Delgado Rodríguez
Rubén Garcés Sobrevia67′
78′ Joseba Muguruza Bengoa
Mouhamadou Moustapha Gning38′
72′ Julio Delgado Domínguez
Luis Sánchez Cedrés
80′ César Díaz Martínez
Adrià de Mesa Garrido79′
Rubén Díez Adán
Hector Otín Lafuente58′
 15′ Rubén Ramos Martínez
Mario Garde García58′
78′ Antonio Jesús Caballero Ramírez
Kevin Lacruz Coscolín
Theo García Otero
Jorge Ignacio Lafita Castillo
72′ Kilian Morante Pérez
Ramón López Olivan58′ 90′
80′ Jairo Cárcaba González
David Emilio Mainz Navarro79′

Drużyna Castellónu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Ejea, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.