Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: CD Calahorra - CD Vitoria 2-0 (1-0)

21 kwietnia odbyło się starcie 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Calahorry i Vitorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Calahorry 2-0.

Edu Ubis 70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Samuel Obeng wywołał eksplozję radości wśród kibiców Calahorry , zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Calahorry.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vitoria: Miguelowi Atienzie w 52. i Quique Pinie w 55. minucie. Trener Vitorii postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Miguela Atienzę i na pole gry wprowadził napastnika Iruretagoienę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 62. minucie Txomin Barcina został zastąpiony przez Eduarda Ubisa. W 67. minucie w jedenastce Vitorii doszło do zmiany. Jaime Dios wszedł za Quique Pinę. Chwilę później trener Calahorry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Xabi Auzmendi, a murawę opuścił Samuel Obeng.

Zespół Vitorii ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Eduardo Ubis. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Między 74. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Calahorry oraz dwie drużynie przeciwnej. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w zespole Vitorii za Xesca Regisa wszedł Ángel López, a w drużynie Calahorry Emilio Lozano zmienił Gonzala. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Branimir Cipetić
74′ Cristian Fernández Linde
Roger Escoruela Miralles
75′ Yasim Iribarren Es-snibi
José Hernández Martínez
Sergio Martínez Aranda
Alejandro Valentín Malón Aragonés
Sergio Parla García
Enrique Pina Caballero55′ 67′
62′ Sergio Barcina Rodríguez
Txaber Ajuriagoikoa García
Fernando Miguel Carralero García
Miguel Ángel Atienza Villa52′ 56′
Xabier Cárdenas Añorga
Luis Lara Roa
77′ Emilio Lozano Martínez
Alain Ribeiro De Aguiar
 18′ 69′ Samuel Obeng Gyabaa
Francesc Regis Crespí74′ 77′
Gonzalo Gómez Sáenz López
Markel Areitio Cedrún
77′ Gonzalo Pereira Cejudo
Ángel López Pérez77′
Raúl Almagro Mora
Jaime Ismael Dios Aramendia67′
Sergio Benito de Pablo
Urko Iruretagoiena Lertxundi56′ 74′
69′ Xabier Auzmendi Arruabarrena
Koldo Obieta Alberdi
Isaac Manjón Chaparro

62′  70′ Eduardo Ubis Alesanco

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Calahorry, natomiast piłkarzom gości wręczył cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.