Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda B: Barakaldo CF - CD Tudelano 1-1 (0-0)

18 kwietnia odbył się mecz 34. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Barakaldo i Tudelano. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Álvaro Meseguer 61'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tudelano: Víctorowi Bravie w 14. i Diego Royowi w 33. minucie.

W 57. minucie Fran García został zastąpiony przez Víctora Villacañasa. Trener Barakaldo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olivera Šarkicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić David De Paula. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Carlesowi, piłkarzowi Barakaldo.

Wysiłki podejmowane przez zespół Tudelano w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Álvaro Meseguer.

W 70. minucie w jedenastce Barakaldo doszło do zmiany. Sergio García wszedł za Álvara Barbosę.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sergio García.

W 77. minucie w drużynie Tudelano doszło do zmiany. David Lázaro wszedł za Néstora Salinasa. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Mikel Pagola z Tudelano. Chwilę później trener Tudelano postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adána Péreza wszedł Ibai Ardanaz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Tudelano utrzymać remis.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Garcíę z Barakaldo, a w 86. minucie Tony'ego Gabarre'a z drużyny przeciwnej. W 89. minucie w drużynie Tudelano doszło do zmiany. Ion Vélez wszedł za Davida Sotę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Víctor Daniel Bravo de Soto Vergara14′
57′ David De Paula Gallardo
José Ignacio Jiménez España
57′ Francisco García Murillo
Adán Pérez Cavero82′
59′ Carles Marc Martinez Embuena
Diego Royo Arellano33′
Antonio Sánchez Navarro
David Soto Ruiz89′
70′ Álvaro Barbosa León
Ibai Ardanaz García82′
70′  72′ 85′ Sergio García Salmón
David Lázaro Alonso77′
Aritz Pastor Lizuain
Álvaro Navarro Ilundáin
Raúl Hernández Grados
José de Jesús González Muñóz
57′ Oliver Šarkić
Ion Vélez Martínez89′
57′ Víctor Villacañas Morales

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Barakaldo, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.