Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda División: UD Almería - UD Las Palmas 0-1 (0-1)

17 czerwca na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbyło się starcie 33. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Las Palmas. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Las Palmas 1-0.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-17 19:30 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
UD Almería
UD Las Palmas
0
1
Rubén Castro 23'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Almeríi wygrała aż osiem razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Rubén Castro dla zespołu Las Palmas. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Benito Ramírez.

W 27. minucie Wilfrid Jaures został zastąpiony przez Sergia Aguzę. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką De la Bellę z Las Palmas, a w czwartej minucie doliczonego czasu Sergia Aguzę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Las Palmas.

W 46. minucie Rubén Castro został zmieniony przez Ruiza de Galarretę, co miało wzmocnić jedenastkę Las Palmas. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisa na Ivána Balliu w 57. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Almeríi w tym sezonie, pojawił się Jonathan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Frana Villalbę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Od 61. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej. Między 67. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Las Palmas: De la Bella, Slavoljub Srnić, Benito Ramírez, Federico Varela, na ich miejsce weszli: Martín Mantovani, Josemi Castañeda, Aridai Cabrera, Pedri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Fernándeza, José Corpasa zajęli: Barbero, Ante Czorić. W drugiej połowie nie padły gole.

Éric Curbelo de la Fe
68′ Juan Fernández Blanco
Alberto de la Bella Madureño35′ 67′
Iván Martos Campillo
Mauricio Lemos
90′ César de la Hoz López
José Alejandro Suárez Suárez
57′ Francisco Javier Guerrero Martín
Javi Castellano Betancor
27′ Wilfrid Jaures Kaptoum
Benito Ramírez del Toro79′
58′ Francisco José Villalba Rodrigo
Slavoljub Srnić73′
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Federico Nicolás Varela80′
61′ 69′ José Corpas Serna
Rubén Castro Martín  23′ 46′
Juan Munoz
Cristian López Santamaría
Antonio Sivera Salvá
Álvaro Vallés Rosa
57′ Iván Balliu Campeny
Fabio González Estupiñan
58′ 72′ Jonathan Silva Vieira
Juan José Narváez Solarte
27′ 45′ Sergio Aguza Santiago
Kirian Rodríguez Concepción
69′ Ante Czorić
Pedro González López80′
68′ 74′ Iván Martínez Gonzálvez
Claudio Mendes Vicente

Przewaga zespołu Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Almeríi, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.