Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - Cádiz CF 1-2 (1-1)

W spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 18 czerwca, zespół Numancii przegrał z Cádizem 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-18 19:30 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Arbiter: J. López Toca
Cala 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Cádizu wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Cádizu otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył José Mari. Przy zdobyciu bramki pomagał Nano.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał David Gil z zespołu gości.

Zawodnicy Numancii odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Curro Sánchez. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Higiniowi Marínowi i Jeanowi-Pierre'owi Rhynerowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Albertowi Escassiemu, zawodnikowi Numancii. W 55. minucie za Nana wszedł Anthony Lozano.

Niestety w 64. minucie meczu David Gil bramkarz Cádizu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Alberta - rezerwowego bramkarza zespołu. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jose Jurado, Alberto Perea, a na ich miejsce weszli Jorge Pombo, José Mari. Po chwili trener Numancii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Nacho, a murawę opuścił Iván Calero.

W 82. minucie Salvi został zmieniony przez Aleja, co miało wzmocnić drużynę Cádizu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Mateu na Alberta Noguerę. W 86. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alberto Perea osłabiając tym samym zespół Cádizu. W samej końcówce starcia w drużynie Numancii doszło do zmiany. Ali Radjel wszedł za Erika Morána.

Piłkarze Cádizu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Cala. Asystę zaliczył Álex.

W doliczonej szóstej minucie pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Nachowi z Numancii. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

David Gil Mohedano36′
73′ Iván Calero Ruiz
Salvador Sánchez Ponce82′
48′ Alberto Escassi Oliva
Alejandro Fernández Iglesias
83′ Marc Mateu Sanjuán
Yann Yves Laurent Bodiger
89′ Erik Morán Arribas
José María Martín-Bejarano Serrano  14′ 64′
 37′ (k.) Francisco José Sánchez Rodríguez
Jorge Marcos Pombo Escobar64′
45′ Higinio Marín Escavy
Moisés Rodríguez Laínez
83′ Alberto Noguera Ripoll
Iván Alejo Peralta82′
Antonio Islam Otegui Khalife
Javier Duarte Egea
89′ Ali Radjel Cheikh Bachir
Anthony Rubén Lozano Colón55′
73′ 90′ Ignacio Agustín Sánchez Romo
Alberto Perea Correoso64′ 86′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Cádizu, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Numancii w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Cádizu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.