Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: UD San Sebastián - Las Palmas II 0-2 (0-0)

W starciu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 14 kwietnia, jedenastka UD San Sebastián przegrała z Las Palmas II 0-2 (0-0).

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-14 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera | Arbiter: S. Ripoll Solano
UD San Sebastián de los Reyes
UD Las Palmas Atlético
0
2
Rober Mañas 60'
Yeremi Valerón 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Las Palmas II.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Cristian Cedrés z Las Palmas II. Była to 27. minuta spotkania.

W 47. minucie sędzia przyznał kartkę Ale'owi Galindzie z drużyny gospodarzy. W 54. minucie Ale Galindo został zastąpiony przez Sergia Castla.

Dopiero w drugiej połowie Rober Mañas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas II, strzelając gola w 60. minucie pojedynku. Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Robera Mañasa, piłkarza Las Palmas II.

Kibice Las Palmas II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edu Espiaua. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rober Mañas. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Chwilę później trener UD San Sebastián postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Fran Pastor, a murawę opuścił Andy Escudero. W 69. minucie Cristian Cedrés został zmieniony przez Yeremiego Valeróna, a za Fabia Gonzáleza wszedł na boisko Miguel Gopar, co miało wzmocnić zespół Las Palmas II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borję González na Álvara Pradę.

W 78. minucie sędzia wręczył kartkę Fabiowi Gonzálezowi z Las Palmas II.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Yeremi Valerón.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Andy'emu Escuderze i Álvarowi Zazowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

David Camacho Eugenio
71′ Borja González Tejada
Jesús Fortes Socas
Iván Pérez Vicente
Daniel Jesús Martín Gil
Francisco José Carnicer Magán
Ismael Said Athuman González
90′ 64′ Andy Escudero Jara
Fabio González Estupiñan78′ 86′
47′ 54′ Alejandro Galindo Valencia
Alberto Reina Campos
Pablo Martínez Andrés
Juan Rodríguez Alonso
90′ Álvaro Zazo Feito
Jeremies Valerón Ramón69′  90′
64′ Francisco Pastor Bautista
Raúl Alemán Santana
Mario Sanjurjo Hernández
Miguel Gopar Alcántara86′
Francisco Tena
Joel Del Pino Lorenzo Gil
54′ Sergio Castel Martínez
Eduardo David Espiau Hernández61′
71′ Álvaro Prada Pontones
Juan Fernández Santiago

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.