Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: Recreativo - Talavera 1-0 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 14 kwietnia, drużyna Recreativo zwyciężyła z Talaverą 1-0 (0-0).

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-14 11:30 | Stadion: Estadio Nuevo Colombino | Arbiter: David Gálvez Rascón
Real Club Recreativo de Huelva
CF Talavera de la Reina
1
0
Diego Jiménez 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Recreativo.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Talavera: Reguerze w 50. i Luisowi Madrigalowi w 57. minucie. Kibice Recreativo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Víctora Barrosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alberto Ródenas. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 66. minucie za Iaga Díaza wszedł Borja Díaz. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Talavery doszło do zmiany. Alberto Oca wszedł za Laerte Polydoro. Chwilę później trener Talavery postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Óscar Martín, a murawę opuścił Cristian.

W 76. minucie w zespole Recreativo doszło do zmiany. Carlos Fernández wszedł za Alberta Quilesa.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Diego Jiménez dla jedenastki Recreativo. Bramka padła w tej samej minucie. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Talavery doszło do zmiany. Ismael wszedł za Sergia Joségo.

W 89. minucie sędzia ukarał kartką Víctora Barrosa, piłkarza gospodarzy.

Rubén García Rodríguez
 81′ Diego Jiménez López
Francisco Javier Reguera Olivares50′
66′ Iago Díaz Fernández
Iker Rodellar Fernández
Fernando Llorente Mañas
Alejandro Rodríguez Melgar
76′ Alberto Quiles Piosa
Miguel Ángel Espinar Peña
Cayetano Quintana Hernández
Cristian Fernández Conchuela75′
57′ Alberto Ródenas Martínez
Óscar Martín Hernández75′
57′ 89′ Víctor Barroso Maya
Alberto Martínez Oca70′
Marc Caballé Naranjo
Paul Quaye
66′ Borja Díaz Herrero
José Ignacio Díaz González
76′ Carlos Alfonso Fernández Herrera
Ismael García López82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Talavery przyznał dwie.