Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: Real Murcia - Murcia CF 0-1 (0-0)

W spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Realu Murcia przegrał z Murcia CF 0-1 (0-0).

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-13 19:00 | Stadion: Estadio Enrique Roca de Murcia | Arbiter: M. Ortiz Arias
Real Murcia CF
Universidad Católica de Murcia CF
0
1
Manuel 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Murcia CF wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Toni Arranz z drużyny gości. Była to 23. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie sędzia wręczył kartkę Alejandrowi Chaverowi z Murcia CF. W tej samej minucie Santi Bernal zastąpił Víctora Curtę.

W tej samej minucie w jedenastce Realu Murcia doszło do zmiany. Mepomoceno wszedł za Miguela Díaza. A kibice Murcia CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Collantes'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Titi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 63. minucie arbiter ukarał kartką Sergiego Maestre'a, piłkarza gospodarzy.

Chwilę później trener Realu Murcia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego José Miñana. Na boisko wszedł Juanma Bravo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Murcia CF: Javiemu Fernándezowi w 72. i Carlosowi Morenowi w 87. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Manuel. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Adán Gurdiel Mella
57′ Miguel Díaz Montes
Jean Jules Sepp Mvondo
63′ Sergio Maestre García
Juan Antonio Arranz Albertos23′
67′ José Luis Miñano García
Alejandro Chavero Muñoz57′ 80′
Armando Ortiz Abellán
Miguel Alberto García Díaz
José Manuel Raigal Gil
Isidro Ros Ríos
57′ Santiago Bernal López
Julen Colinas Olaizola
67′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Juan José Collantes Guerrero60′
57′ Henrique Mepomoceno
Gregorio Sierra Pérez
57′ Víctor Curto Ortiz
Hicham Khaloua80′
José Manuel Martínez Bel
Manuel Onwu Villafranca74′  90′

Jedenastka Murcia CF postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Realu Murcia, natomiast zawodnikom gości wręczył cztery.