Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: Coruxo FC - Pontevedra CF 0-1 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 14 kwietnia, jedenastka Coruxo przegrała z Pontevedrą 0-1 (0-0).

Javi Pazos 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Pontevedry wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie za Mateo Mígueza wszedł Iker Riobó.

Między 25. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie w zespole Coruxo doszło do zmiany. Barril wszedł za Jacoba Triga. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Barril, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pontevedry w 66. minucie spotkania, gdy Javi Pazos strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 69. minucie kartkę obejrzał Churre z Pontevedry. Kibice Pontevedry nie mogli już doczekać się wprowadzenia Agustína Pastorizę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Álvaro Bustos. W następstwie utraty gola trener Coruxo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Santiego Samanesa i na pole gry wprowadził napastnika Diego Silvę, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 73. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Pontevedry i jedną drużynie przeciwnej.

Adrián León Ortega
73′ Manuel Justo Román
Kevin Presa Duarte87′
70′ Santiago Samanes Bonito
Pedro Vázquez Viñas
36′ 62′ Jacobo Trigo Pérez
Álvaro Bustos Sandoval70′
32′ Borja Yebra González
Javier Pazos Rosales  66′ 76′
10′ Mateo Míguez Adán
Jorge Manuel Romay Santiago83′
10′ Iker Riobó Gómez
Rubén Ualoloca Riesco
Lucas Fernández Puime
Alberto Campillo García
Ignacio Lorenzo Hinarejos
Alejandro Fernández Barreiros
62′ 66′ José María Barril Aguado
Mikel Arruabarrena Aranbide76′ 89′
Juan Pablo Barros Campos
Jesús Berrocal Campos83′
Brian Thaylor Lubanzadio Aldama
Agustín Emanuel Pastoriza Cacabelos70′
70′ Diego Silva Carrera
José Benigno Rivera Valenzuela

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Coruxo dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.