Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: CF Villanovense - UD Almería II 2-1 (2-0)

W spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 14 kwietnia, zespół Villanovense zwyciężył z Almeríą II 2-1 (2-0).

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-14 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Villanovense | Arbiter: A. Alemán Pérez
Lin Liangming 74'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Villanovense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Moussa Camara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villanovense w 33. minucie spotkania, gdy José Ramón zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Almeríi II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Younessa Didiego wszedł Igor Engonga. W 59. minucie kartkę dostał José Alonso, zawodnik gości.

W 63. minucie Mario Abenza zastąpił Tomása Cruza. Chwilę później trener Villanovense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Manuel Raillo, a murawę opuścił Moussa Camara. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Borjicie Garcíi z Villanovense.

Kibice Almeríi II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daría Gutiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Cristian Herrera. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie wynik ustalił Lin Liangming.

Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Drużynie Almeríi II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Villanovense.

Youness Lachab Didi46′
73′ 75′ Borja García Matador
Javier Moreno Sánchez89′
Ángel Pajuelo Zazo
Mario Nicolás Abenza63′
Xavier Puerto Bellart
Cristian Herrera i Fontanella74′
 14′ 67′ Moussa Camara
Liangming Lin  74′
 33′ 80′ José Ramón Fernández Lavado
Tomás Cruz Adarve63′
75′ Ali Diakité
Igor Engonga Noval46′ 85′
Gonzalo Poley González
Sergio Pérez Jaén
80′ Andrés José Carrasco Vázquez
Sergio Sanchís Hernández
67′ Manuel Raillo Arenas
Darío Francisco Gutiérrez Manzano74′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.