Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: CD El Ejido 2012 - CD Don Benito 0-1 (0-1)

14 kwietnia odbył się pojedynek 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami El Ejido i Don Benito. Mecz zakończył się zwycięstwem Don Benito 1-0.

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-14 18:00 | Stadion: Estadio de Municipal Santo Domingo | Arbiter: Joan Silvestre
CD El Ejido 2012
CD Don Benito
0
1
Jesús Sillero 9'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu El Ejido.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pepe Bernala z Don Benito, a w dziewiątej minucie Álvara Gonzáleza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Don Benito w dziewiątej minucie spotkania, gdy Jesús Sillero strzelił pierwszego gola. W 21. minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Emiliowi Cubowi z El Ejido.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Don Benito.

Drugą połowę drużyna El Ejido rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emilia Cuba wszedł Alfonso. W 59. minucie José Artiles zastąpił Yannisa Ouhammou.

A trener Don Benito wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edgara Aguda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić David Agudo. Po chwili trener El Ejido postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Jesús Rubio, a murawę opuścił Velasco. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Álex Zambrano, zawodnik Don Benito.

W 72. minucie w jedenastce Don Benito doszło do zmiany. Javi Pérez wszedł za Maria Gómeza. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Álvaro González z drużyny El Ejido i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w dziewiątej minucie. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie w jedenastce Don Benito doszło do zmiany. David López wszedł za Jesúsa Sillera. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mario Gómez Gómez72′
21′ 46′ Emilio Cubo Pareja
Alejandro Herrera Coral
Gonzalo Ferri Guardalópez
David Ordoñez Cruz
Alejandro Sánchez Antequera
Miguel Ángel Trinidad Guerrero
90′ Juan Gabriel Cortés Fernández
Gonzalo Barroso Texeira
9′ 77′ Álvaro González Méndez
José Miguel Bernal Ortiz4′
66′ Fernando Velasco Salazar
Matheus Henrique Santana Ferreira
59′ José Manuel Artiles Romero
Javier Pérez Rodríguez72′
46′ Alfonso Jesús Fernández Martín
Kofi Amoako Atta
Sergio Jiménez García
David López Vilar80′ 90′
66′ Jesús Rubio Martín
Edgar Agudo González61′
59′ 79′ Yannis Ouhammou
Francisco Alférez Montejo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy El Ejido obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.