Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: CD Badajoz - FC Jumilla 1-0 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 14 kwietnia, drużyna Badajozu zwyciężyła z Jumillą 1-0 (0-0).

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-14 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Vivero | Arbiter: Eder Mallo
CD Badajoz
FC Jumilla
1
0
Guzmán 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Jumilli wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie w zespole Jumilli doszło do zmiany. Diego Sánchez wszedł za Germána Sáenza. W 63. minucie Marco Valero został zastąpiony przez Boubacara Hannego.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Julia Cidonchę z Badajozu, a w 65. minucie Connora Ruane'a z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Badajozu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł José Ángel, a murawę opuścił Francis Ferrón. W tej samej minucie w jedenastce Badajozu doszło do zmiany. Guzmán wszedł za Higóna.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Manu Miqula, piłkarza Jumilli. Trener Jumilli postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Manu Miqula i na pole gry wprowadził napastnika Sherwina Seedorfa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Guzmán dla drużyny Badajozu. Bramka padła w tej samej minucie.

Alejandro Martínez Peñalver
64′ Julio Cidoncha Fernández
Manuel Miquel Serrano71′ 81′
Mohamed Kamal Abdeselam El Hamdi
Manuel Pérez Escámez
70′ José Marco Higón
Connor James Ruane65′
90′ Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Marco Valero Pérez63′
Éder Díez Sánchez
Ming-Yang Yang90′
70′ Francisco Jesús Ferrón Ruiz
Leilei Gao
70′  90′ (k.) 88′ Guzmán Casaseca Lozano
Diego Gregori Díaz
Adama Fofana
Boubacar Rafael Neto Hanne63′
70′ José Ángel González Mariezcurrena
Diego Sánchez Montoya53′
Abraham Rodríguez De La Concepción
Sherwin Dandery Seedorf81′

Zespół Jumilli miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka Badajozu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.