Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda B: Burgos CF - Cultural y Deportiva Leonesa 2-2 (1-0)

W starciu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 14 kwietnia, drużyna Burgosu zremisowała z Culturalem y Deportiva 2-2 (1-0).

33. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-14 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Arbiter: Alberto Lou
Hugo Rodríguez 83',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Culturalu y Deportiva wygrał aż 10 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Burgosu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Chevi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Burgosu.

W 55. minucie kartkę dostał Andy Kawaya, piłkarz Culturalu y Deportiva. W tej samej minucie w zespole Culturalu y Deportiva doszło do zmiany. Hugo Rodríguez wszedł za Borję Emeteria.

W tej samej minucie trener Culturalu y Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Zelu, a murawę opuścił Andy Kawaya.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Burgosu, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 2-0 podwyższył Asier Goti. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Kibice Burgosu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fera Ruiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Chevi. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Aridane'owi z Culturalu y Deportiva. W 67. minucie za Josepa Señégo wszedł Juan Romagnoli.

Piłkarze Culturalu y Deportiva odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Rodríguez. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Beobide'owi z zespołu gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Culturalu y Deportiva przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie meczu Hugo Rodríguez ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Liberto Luis Beltrán Martínez
90′ Jagoba Beobide Larrañaga
Víctor Díaz Suárez
Adrián Cruz Juncal
Yeray González Luis
 60′ 84′ Asier Goti Llona
Antonio Martínez Felipe
 22′ 62′ Álvaro Martín Carmona
Vicente Manuel Romero Herrera
Eneko Undabarrena Ubillos
Josep Señé Escudero67′
Diego Cervero Otero
Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala55′ 55′
90′ Borja Sánchez Gil
Aridane Jesús Santana Cabrera66′
Benjamin Michael Machini
Carlos Morales Mora
Aitor Aldalur Agirrezabala
Javier Jiménez Moreno
90′ Dan Ojog
Jesús José Bernal Villarig
Jon Madrazo Gutiérrez
Jorge Ortiz Mendoza
62′ Fernando Ruiz Izaguirre
Hugo Rodríguez Romero55′  83′, 90′
84′ Yaw Annor
José Luis García Pérez55′
Alfredo Juan Mayordomo
Juan Bautista Romagnoli67′

Piłkarze Burgosu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.