Liga hiszpańska - 32. kolejka Segunda División: Real Racing Club de Santander - CD Lugo 1-2 (1-0)

13 czerwca na Campos de Sport de El Sardinero odbyło się spotkanie 32. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Racinga Santander i Lugo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lugo 2-1.

32. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-13 17:00 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Arbiter: D. Ocón Arráiz
Carlos Pita 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Racinga Santander wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Manu Hernandę z Racinga Santander, a w ósmej minucie Moctara El Hacena z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Racinga Santander nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Cejudo dał prowadzenie swojej drużynie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Racing Santander: Ritchie Kitoko w 20. i Iñakiemu Olaortui w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Racinga Santander.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Vasyl Kravets z Lugo. Była to 48. minuta pojedynku. Manu Hernando z Racinga Santander w 57. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w trzeciej minucie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie bramkę wyrównującą zdobył Moctar El Hacen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Yanis Rahmani.

Na murawie, jak to często zdarzało się Racingowi Santander w tym sezonie, pojawił się David Carmona, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Nanda Garcíę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Chwilę później trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Carlos Pita, a murawę opuścił Edu Campabadal. Carlos Pita nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 67. minucie za Ritchie Kitoko wszedł Toribio.

W tej samej minucie w drużynie Racinga Santander doszło do zmiany. Guillermo Fernández wszedł za Davida Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugo w 70. minucie spotkania, gdy Carlos Pita strzelił drugiego gola. Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy Lugo: Moctar El Hacen, Yanis Rahmani, Cristian, na ich miejsce weszli: Iriome, José Carrillo, Hugo Rama. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Ruiza, Moisesa Delgady zajęli: Aristote Nkaka, Rafa Tresaco.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ander Cantero Armendáriz
78′ Moises Delgado
Gerard Valentín Sancho
Jordi Figueras Montel
Eduard Campabadal Claros66′
3′ 57′ José Manuel Hernando Riol
Marcelo Amado Djaló Taritolay
40′ Iñaki Olaortua Descarga
Vasyl Kravets48′
 12′ Álvaro Cejudo Carmona
José Antonio Malagón Rubio
65′ Fernando García Puchades
Yanis Rahmani Cordeiro88′
20′ 67′ Ritchie Kitoko
Moctar Sidi El Hacen El Ide  58′ 8′ 88′
78′ Sergio Ruiz Alonso
Jaume Grau Ciscar
67′ David Rodríguez Sánchez
Roberto Canella Suárez
65′ David Carmona Sierra
José Carlos Ramírez Suárez
Abraham Minero Fernández
Alhassane Bangoura
Nicolás Hidalgo GArcía
Iriome González González88′
78′ Aristote Nkaka Bazunga
Alejandro López Moreno
Mario Ortiz Ruiz
Carlos Pita González66′  70′
Giorgi Papunashvili
Hugo José Rama Calviño90′
67′ Daniel Toribio Gutierrez
Fernando Seoane Antelo
67′ Guillermo Fernández Hierro
Manuel Barreiro Bustelo
Borja Galán González
José Ángel Carrillo Casamayor88′
78′ Rafael Tresaco Blasco
Carlos Castro García

Zespół Lugo zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Lugo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.