Liga hiszpańska - 32. kolejka Segunda División: Deportivo La Coruna - Sporting Gijón 0-0

W meczu 32. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 14 czerwca, zespół Deportivo La Coruna zremisował ze Sportingiem Gijón 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie.

32. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-14 17:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Arbiter: S. Ais Reig
RC Deportivo de La Coruna
Real Sporting de Gijón
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć jedenastka Deportivo La Coruna wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Javi Montero z Deportivo La Coruna. Była to 49. minuta meczu. W 53. minucie za Emre Çolaka wszedł Keko.

Niedługo później trener Sportinga Gijón postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Díaza. Na boisko wszedł Nacho Méndez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Uroš Đurđević wszedł za Álvara Vázqueza. Chwilę później trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Christian Santos, a murawę opuścił Sabin Merino.

W 79. minucie Javi Montero został zmieniony przez Mujaida Sadicka, co miało wzmocnić jedenastkę Deportivo La Coruna. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Salvadora na Javiego Fuega w 90. minucie.

Carlos Cordero Pérez
49′ 79′ Francisco Javier Montero Rubio
Unai Medina Pérez
Peru Nolaskoain Esnal
Francisco José Molinero Calderón
Salvador Ruiz Rodríguez
Manuel García Alonso
53′ Emre Çolak
Carlos Carmona Bonet
54′ José Vicente Gómez Umpiérrez
Pedro Díaz Fanjul67′
Gaku Shibasaki
Cristian Salvador González90′
68′ Sabin Merino Zuloaga
Álvaro García Vázquez67′
53′ Claudio Beauvue
Gaspar Campos Ansó Fernández
79′ Mujaid Sadick Aliu
Javier Fuego Martínez90′
54′ Uche Henry Agbo
Alberto González García
Alejandro Bergantiños García
José Gragera Amado
Yago Gandoy Martínez
Ignacio Méndez Navia Fernández67′
53′ Sergio Gontan Gallardo
Pablo Pérez Rodríguez
Borja Valle Balonga
Hernán Daniel Santana Trujillo
53′ Mamadou Koné
Uroš Đurđević67′
68′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Álvaro Traver Navarrete

Wyjątkowa nieporadność napastników Deportivo La Coruna była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Deportivo La Coruna pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sportinga Gijón w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.