Liga hiszpańska - 32. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - CD Tenerife 1-0 (1-0)

W spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 12 czerwca, drużyna Fuenlabrady wygrała z CD Tenerife 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Fernando Torres.

32. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-12 19:30 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
CF Fuenlabrada
CD Tenerife
1
0
S. Gassama 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Fuenlabrady wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Randy'ego Ntekę z Fuenlabrady, a w 43. minucie Nahuela Leivę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Sekou Gassama dla zespołu Fuenlabrady. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Randy Nteka.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Luisa Péreza, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fuenlabrady.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Ibánowi Salvadorowi z drużyny gospodarzy. W 64. minucie Randy Nteka został zmieniony przez Claveríę.

W tej samej minucie w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Dani Lasure wszedł za Joselu. W tej samej minucie trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Álex Bermejo, a murawę opuścił Nahuel Leiva. Między 64. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze CD Tenerife: Iker Undabarrena, Luis Pérez, Álex Muñoz, na ich miejsce weszli: Suso Santana, Shaquell Moore, Ramón Mierez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Rodrígueza, Sekou Gassamy zajęli: Anderson Cruz, Caye Quintana.

W 83. minucie kartką został ukarany Clavería, zawodnik Fuenlabrady. Trener Fuenlabrady wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Oriola Rierę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Ibán Salvador. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Fuenlabrady doszło do zmiany. Cristóbal wszedł za Hugona Frailego.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oriola Rierę z Fuenlabrady, a w 88. minucie Daniego Gómeza z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Nikola Šipčić
4′ 64′ Randy Nteka
Matías Nahuel Leiva Esquivel43′ 64′
Pathé Ciss
Luis Milla Manzanares
84′ Hugo Fraile Martín
Javier Muñoz Jiménez
64′ José Rodríguez Martínez
Iker Undabarrena Martínez71′
 45′ 74′ Sekou Gassama Cissokho
Daniel Gómez Alcón88′
52′ 84′ Ibán Salvador Edu
Carlos Ruiz Arenaga
64′ 83′ Pablo Clavería Herráiz
Javier Alonso Bello
84′ Marquez Crespo Cristóbal
Álex Bermejo Escribano64′
64′ Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Jesús Manuel Santana Abreu71′
Alberto Fernández García
Elliot Gómez López
Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Ramón Nazareno Mierez81′
74′ Cayetano Quintana Hernández
Jorge Padilla Soler
84′ 85′ Oriol Riera Magem

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy CD Tenerife obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.