Liga hiszpańska - 30. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - Real Sporting de Gijón 1-0 (1-0)

29 lutego na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbył się pojedynek 30. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradiny i Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 1-0. Na stadionie stawiło się 7 395 widzów.

30. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-29 16:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 7395 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
SD Ponferradina
Real Sporting de Gijón
1
0
Kaxe 17'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Sportinga Gijón wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Kaxe dla zespołu Ponferradiny. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Son.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ponferradiny.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Cristianowi Salvadorowi, zawodnikowi gości. Trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aitora Garcíę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Murilo.

W 60. minucie Álvaro Vázquez zastąpił Uroša Đurđevicia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Pablo Pérez wszedł za Manu Garcíę. Chwilę później trener Ponferradiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Pablo Valcarce, a murawę opuścił Nacho Gil.

Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ponferradiny i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Kaxe
90′ René Román Hinojo
Damián Alfredo Pérez
74′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Carlos Carmona Bonet
Pablo Guido Larrea Gambara
Pedro Díaz Fanjul
77′ Ivan Lopez
Manuel García Alonso73′
Óscar Sielva Moreno
Cristian Salvador González55′
90′ Yuri de Souza Fonseca
Álvaro García Vázquez60′
 17′ 84′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Murilo De Souza Costa60′
Manuel García Humanes
Christian Joel Sánchez Leal
Iván Rodríguez del Pozo
Borja López Menéndez
90′ Saúl Crespo Prieto
Javier Fuego Martínez
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
Ignacio Méndez Navia Fernández
Javier Navarro Rodríguez
Pablo Pérez Rodríguez73′ 88′
74′ Pablo Valcarce Vidal
Uroš Đurđević60′
84′ Asier Benito Sasiain
Aitor García Flores60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.