Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: UD Logroñés - CD Castellón 1-1 (0-0)

26 września na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño odbyło się starcie 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Logronés i Castellónu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-26 18:15 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
UD Logroñés
CD Castellón
1
1
Roni 90'
Jamelli 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Logronés.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Castellón: Álvarowi Fidalgowi w 19. i Rafie Gálvezowi w 25. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie Juanto został zastąpiony przez Jordiego Sáncheza. Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Álvara Fidalga i na pole gry wprowadził napastnika Jamellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 64. minucie w drużynie Logronés doszło do zmiany. Leonardo Acevedo wszedł za Andera Vitorię.

Tymczasem piłkarze Castellónu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 73. minucie bramkę zdobył Jamelli. Przy zdobyciu bramki pomagał Satrústegui.

W 78. minucie Jon Errasti został zmieniony przez Unaiego Medinę, a za Zelu wszedł na boisko Roni, co miało wzmocnić zespół Logronés. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Fernándeza na Luísa Gustava. Rafa Gálvez z Castellónu na pięć minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 25. minucie. W 90. minucie w drużynie Castellónu doszło do zmiany. Carlos Delgado wszedł za Josepa Señégo.

Zespół Logronés otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił Roni. Sytuację bramkową stworzył Ousama Siddiki.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Álvaro Fidalgo Fernández19′ 55′
78′ Jon Errasti Zabalete
Rafael Gálvez Cerillo25′ 85′
Andrés José Rodríguez Gaitán
Marc Mateu Sanjuán
64′ Ander Vitoria Agirre
Carles Salvador Vidal
78′ José Luis García Pérez
Víctor García Marín
78′ Unai Medina Pérez
David Cubillas Peña
64′ Leonardo Acevedo Ruiz
Rubén Díez Adán55′  73′
78′  90′ David González Gómez
Paolo Fernandes Cantin
Martín Lapeña Ramos
Jordi Sánchez Ribas55′

Igor Zlatanović

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Castellónu przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna Logronés w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.