Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: Sporting Gijón - Real Betis 2-0 (0-0)

1 września na Estadio Municipal El Molinón odbyło się starcie 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Sportinga Gijón i Realu Betis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Gijón 2-0. Na stadionie zasiadło 19 590 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-09-01 18:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 19590 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
Real Sporting de Gijón
Albacete Balompié
2
0
Pedro Díaz 56'
Manu García 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Sportinga Gijón wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bori Lópezowi ze Sportinga Gijón. Była to 17. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Gijón w 56. minucie spotkania, gdy Pedro Díaz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Uroš Đurđević.

W 58. minucie w drużynie Realu Betis doszło do zmiany. Néstor Susaeta wszedł za Álvara Jiméneza. W 65. minucie kartkę dostał Roberto Olabe, zawodnik Realu Betis. W 69. minucie Roberto Olabe został zmieniony przez Reya Manaja.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Urošowi Đurđeviciowi z jedenastki gospodarzy. W 74. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Cristian Salvador wszedł za Pedro Díaza.

Zespół Realu Betis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Manu García. Asystę zaliczył Carlos Carmona.

W 76. minucie Dani Ojeda został zmieniony przez Pedro Sáncheza, co miało wzmocnić zespół Realu Betis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aitora Garcíę na Álvara Vázqueza oraz Manu Garcíę na Ismę Cerro. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Real Betis: Karimowi Azamoumowi w 79. i Romanowi Zozuli w 90. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Álvaro Arroyo Martínez
17′ Borja López Menéndez
Karim Azamoum79′
 56′ 74′ Pedro Díaz Fanjul
Diego Hernández Barriuso
Javier Fuego Martínez
Álvaro José Jiménez Guerrero58′
 75′ 86′ Manuel García Alonso
Roberto Olabe del Arco65′ 69′
70′ Uroš Đurđević
Roman Zozulja90′
79′ Aitor García Flores
Ivan Kecojević
74′ Cristian Salvador González
Pedro Antonio Sánchez Moñino76′
86′ Ismael Cerro Sánchez
Néstor Susaeta Jaurrieta58′
79′ Álvaro García Vázquez
Carlos Javier Acuña Caballero
Neftali Benedict Manzambi
Rey Manaj69′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Sportinga Gijón, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.