Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - CD Tenerife 4-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 1 września, zespół Ponferradiny wysoko wygrał z CD Tenerife 4-0 (1-0). Mecz na Estadio El Toralín w Ponferradzie obejrzało 5 548 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-09-01 20:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 5548 | Arbiter: S. Ais Reig
Kaxe 61'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna CD Tenerife wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Ríos Reina zastąpił Luisa Valcarcego.

W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Francowi Russowi, zawodnikowi Ponferradiny.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w 16. minucie spotkania, gdy Yuri strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Pablo Larrea.

Między 26. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CD Tenerife i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ponferradiny.

W 46. minucie do własnej bramki trafił zawodnik CD Tenerife Nikola Šipčić. W 55. minucie w jedenastce CD Tenerife doszło do zmiany. Ramón Mierez wszedł za Aitora Sanza.

Niedługo później Álex Aizpuru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradiny, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yuri.

W 65. minucie Borja Lasso został zmieniony przez Áleksa Bermeja, a za Susa Santanę wszedł na boisko José Naranjo, co miało wzmocnić zespół CD Tenerife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nacha Gila na Carlosa Brava.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Yuri z Ponferradiny. Asystę przy bramce zaliczył Álex Aizpuru.

W 78. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Francesc Fullana wszedł za Yuriego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał José Naranjo z zespołu gości. Była to 88. minuta spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Alberto Jiménez Benítez29′
7′ José Antonio Ríos Reina
Róbert Mazan
13′ Franco Matías Russo Panos
Luis Jesús Pérez Maqueda
Pablo Trigueros Estrada
Nikola Šipčić 46′ (samob.)
66′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Francisco Borja Lasso65′
Pablo Guido Larrea Gambara
Filip Malbaszić
Óscar Sielva Moreno
Luis Milla Manzanares
 16′, 74′ 78′ Yuri de Souza Fonseca
Jesús Manuel Santana Abreu65′
 61′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Aitor Sanz Martín26′ 55′
40′ Isaac Palazón Camacho
Daniel Gómez Alcón
Gianfranco Gazzaniga Farías
Daniel Hernández Santos
Yacouba Diori Hamani Magagi
Shaquell Moore
7′ Luis Valcarce Vidal
Carlos Ruiz Arenaga
Saúl Crespo Prieto
Álex Bermejo Escribano65′
78′ Francesc Fullana Ginard
Iker Undabarrena Martínez
Asier Benito Sasiain
José Manuel García Naranjo65′ 88′
66′ Carlos Bravo Expósito
Ramón Nazareno Mierez55′

Zawodnicy Ponferradiny obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.