Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: Real Sporting de Gijón - Girona FC 2-0 (0-0)

W meczu 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 26 września, drużyna Sportinga Gijón wygrała z Gironą 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal El Molinón.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-26 18:15 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Arbiter: Alejandro Muñiz
Real Sporting de Gijón
Girona FC
2
0
U. Đurđević 49',59'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Bori Lópezowi z Sportinga Gijón.

W 15. minucie arbiter wyrzucił z boiska Gaspara Camposa ze Sportinga Gijón. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Uroša Đurđevicia ze Sportinga Gijón, a w 41. minucie Juanpe'a z drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Enric Franquesa osłabiając tym samym drużynę gości.

Drugą połowę zespół Girony rozpoczął w zmienionym składzie, za Pabla Morena wszedł Jonás Ramalho.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga Gijón w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Uroš Đurđević.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Gijón w 59. minucie spotkania, gdy Uroš Đurđević zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Pedro Díaz.

W 64. minucie Gumbau został zastąpiony przez Áleksa Granella. W tej samej minucie w zespole Girony doszło do zmiany. Ibrahima Kebe wszedł za Valery'ego. Po chwili trener Sportinga Gijón postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Aitora Garcíę. Na boisko wszedł Nikola Čumić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze Sportinga Gijón: Uroš Đurđević, Pedro Díaz, Manu García, na ich miejsce weszli: Álvaro Vázquez, José Gragera, Pablo Pérez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaira Izquierda, Monchu zajęli: Pau Victor, Joaquín Zeballos. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Ibrahima Kebe z drużyny gości. Była to 82. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Bernardo Espinosa
12′ Borja López Menéndez
Enric Franquesa Dolz45′
Bohdan Milovanov
Juan Pedro Ramírez López41′
90′ Manuel García Alonso
Valery Fernández Estrada64′
15′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Gerard Gumbau Garriga64′
83′ Pedro Díaz Fanjul
Jairo Izquierdo González79′
Javier Fuego Martínez
Ramón Rodríguez Jiménez79′
 49′, 59′ 37′ 75′ Uroš Đurđević
Samuel Sáiz Alonso
74′ Aitor García Flores
Jonás Ramalho Chimeno46′
83′ José Gragera Amado
Pape Maly Diamanka
90′ Pablo Pérez Rodríguez
Alejandro Granell Nogué64′
74′ Nikola Čumić
Ibrahima Kebe64′ 82′
Marcos García Trabanco
Pau Victor Delgado79′
75′ Álvaro García Vázquez
Adrián Turmo

Joaquín Zeballos Machado79′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Sportinga Gijón. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Zespół Girony miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki oraz jednej czerwonej.

Drużyna Sportinga Gijón w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.