Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: Real Saragossa - Elche CF 1-0 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 30 sierpnia, drużyna Saragossy zwyciężyła z Elche 1-0 (0-0). Mecz na Estadio de la Romareda w Saragossie obejrzało 22 767 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-08-30 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 22767 | Arbiter: Víctor Areces Franco
Real Saragossa
Elche CF
1
0
L. Suárez 87'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Elche wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Saragossy i jedną drużynie przeciwnej.

W 63. minucie Gonzalo Villar zastąpił Ramóna Folcha. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Luisowi Suárezowi z jedenastki gospodarzy.

W 81. minucie w zespole Elche doszło do zmiany. Tekio wszedł za Óscara Gila. Po chwili trener Elche postanowił wzmocnić linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Nina. Na boisko wszedł Pere Milla, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saragossy w 87. minucie spotkania, gdy Luis Suárez zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W doliczonym czasie gry w zespole Saragossy doszło do zmiany. Javi Ros wszedł za Luisa Suáreza.

W doliczonej piątej minucie starcia kartką został ukarany Raúl Guti, zawodnik gospodarzy.

Álvaro Juan Cruz Armada
19′ Carlos Nieto Herrero
Óscar Gil Regaño81′
Íñigo Eguaras Álvarez
Andoni López Saratxo
90′ José Raúl Gutiérrez Parejo
Omenuke Mfulu
71′ Shinji Kagawa
Iván Sánchez Aguayo32′
25′ James Omonigho Igbekeme
Gonzalo Villar del Fraile63′
 87′ (k.) 77′ 90′ Luis Javier Suárez Charris
Juan Francisco Martínez Modesto87′
80′ Raphael Dwamena
José Antonio Fernández Pomares
71′ Giorgi Papunashvili
Ramón Folch Frigola63′
90′ Javier Ros Añón
Alberto Rubio Serna
Alberto Soro Álvarez
Claudio Medina Ricoy
80′ Alejandro Blanco Sánchez
Pere Milla Peña87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.