Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: RCD Mallorca - CE Sabadell 1-0 (0-0)

W spotkaniu 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 27 września, zespół RCD Mallorca wygrał z CE Sabadell 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

Dani Rodríguez 85'

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół RCD Mallorca wyszedł w zmienionym składzie, za Jordiego Mboulę wszedł Murilo. W 55. minucie Héber Pena został zmieniony przez Néstora Querola.

Trener CE Sabadell postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Óscara Rubia i na pole gry wprowadził napastnika Víctora Garcíę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Abdóna Pratsa z RCD Mallorca, a w 74. minucie Pierre'a Cornuda z drużyny przeciwnej. W 73. minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Álex Alegría wszedł za Abdóna Pratsa.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Pierre Cornud z drużyny CE Sabadell i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 74. minucie. W 77. minucie Gorka Guruzeta został zmieniony przez Iosu Ozkoidiego, co miało wzmocnić zespół CE Sabadell. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iddrisu Mohammeda na Stoichkova oraz Júniora Lago na Lukę Romera. W 78. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Juanowi Mackayowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RCD Mallorca w 85. minucie spotkania, gdy Dani Rodríguez strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Stoichkov.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Víctor García, piłkarz gości.

Jaime Sánchez Muñoz
79′ Iddrisu Baba Mohammed
Héber Pena Picos55′
 85′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Antonio Romero
Salvador Sevilla López
Gregorio Sierra Pérez
46′ Jordi Mboula Queralt
Iker Undabarrena Martínez67′
68′ 73′ Abdón Prats Bastidas
Gorka Guruzeta Rodríguez77′
85′ Lago Junior Wakalibille
Xavier Boniquet Rodríguez67′
79′ Juan Diego Molina Martínez
Néstor Querol Mateu55′
85′ Luka Romero Bezzana
Víctor García Raja68′ 90′
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Juan Hernández García55′
Antonio Sánchez Navarro
Iosu Ozkoidi Alba77′
73′ Alexander Alegría Moreno

46′ Murilo De Souza Costa

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom RCD Mallorca pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna CE Sabadell w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.