Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: Girona FC - Malaga Club de Futbol 1-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 1 września, jedenastka Girony wygrała z Malaga CF 1-0 (1-0). Mecz na Estadi Municipal de Montilivi obejrzało 8 765 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-09-01 19:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Widzów: 8765 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Girona FC
Malaga Club de Futbol
1
0
C. Stuani 30'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Girony wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adaya z Girony, a w 25. minucie Juana Carlosa z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Girony zdobył Cristhian Stuani w 30. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Borja García.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Girony.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Adrián z drużyny gości. W 64. minucie za Gumbaua wszedł Jozabed.

W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Pablowi Maffeo, piłkarzowi gospodarzy. Trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Badra Boulhrouda i na pole gry wprowadził napastnika Daniego Pacheca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Girony: Álex Gallar, Borja García, na ich miejsce weszli: Jairo Izquierdo, Pape Diamanka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renata Santosa, Cifuentesa zajęli: Ramón Enríquez, Keko.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juanpe'a z Girony, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Kekę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Miguel Ángel Garrido Cifuentes88′
65′ Pablo Maffeo Becerra
Diego González Polanco
79′ Juan Pedro Ramírez López
Juan Carlos Perez Lopez25′
15′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Mikel Villanueva Álvarez
84′ Borja García Freire
Adrián González Morales60′
Alejandro Granell Nogué
Juan Pablo Añor Acosta
64′ Gerard Gumbau Garriga
Keidi Bare
73′ Alejandro Gallar Falguera
Badr Boulhroud68′
 30′ Cristhian Stuani
David Rodríguez Lombán
84′ Pape Maly Diamanka
Ramón Enríquez Rodríguez68′
73′ Jairo Izquierdo González
Sergio Gontan Gallardo88′ 90′
Samuel Sáiz Alonso
Esteban Rolón
64′ Jozabed Sánchez Ruiz
Daniel Pacheco Lobato68′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Girony w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.