Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

26 września na Estadio Fernando Torres odbyło się starcie 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Realu Betis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fuenlabrady 1-0.

P. Ciss 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Realu Betis wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Flavien-Enzo Boyomo z zespołu gości. Była to 23. minuta meczu.

W 38. minucie za Javiego Jiméneza wszedł Álvaro Arroyo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę dostał Antonio Cristian, zawodnik Fuenlabrady. W 63. minucie w drużynie Fuenlabrady doszło do zmiany. Aldair Fuentes wszedł za Cristóbala.

Trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Francisca Feuillassiera i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Pinchiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Pathé Ciss dla zespołu Fuenlabrady. Bramka padła w tej samej minucie. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu Betis i jedną drużynie przeciwnej.

Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Realu Betis: Eddy Pascual, Carlos Muñoz, Ortuño, Álvaro Jiménez, na ich miejsce weszli: Chema Núñez, Alberto Benito, Javi Navarro, Miguel Ángel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibána Salvadora, Aldaira Fuentesa zajęli: Adrián Diéguez, Pol Valentín.

Bartolomé Nadal Mesquida
56′ Antonio Cristian Glauder García
Flavien-Enzo Boyomo23′
90′ Mikel Iribas Aliende
Karim Azamoum
 65′ Pathé Ciss
Manuel Fuster Lázaro
63′ Marquez Crespo Cristóbal
Álvaro José Jiménez Guerrero84′
63′ Francisco Feuillassier Ábalo
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov72′
Aboubakary Kanté
Roman Zozulja72′
79′ Ibán Salvador Edu
Alfredo Ortuño Martínez69′ 83′
Dragan Rosić
Bernabé Barragán Maestre
79′ Adrián Diéguez Grande
Ismael De Andrés Martín
Luis Peteiro
Álvaro Arroyo Martínez38′
Rubén Pulido Peñas
Alberto Benito Correa83′
82′ Pol Valentín Sancho
Jean Jules Sepp Mvondo
63′ 82′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
David Del Pozo Guillén
Álvaro Gutiérrez
Javier Navarro Rodríguez83′
Tahiru Awudu
José Manuel Núñez Martín72′
63′ Óscar Francisco García Quintela
Miguel Ángel Gómez López84′

Samuel Vazquez Diaz

Javier Verdú Cortés

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Fuenlabrady, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Realu Betis wymieniła pięciu zawodników.