Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: CD Leganés - FC Cartagena 3-1 (3-0)

27 września na Estadio Municipal de Butarque odbyło się spotkanie 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Leganés i Cartageny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leganés 3-1.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-27 20:30 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: S. Ais Reig
Rubén Castro 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Leganés wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Roberto Rosales wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leganés, zdobywając bramkę w 24. minucie meczu. Asystę zanotował Borja Bastón.

Zespół Cartageny ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Sabin Merino. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Javier Avilés.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Luis Perea z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leganés w 40. minucie spotkania, gdy Sabin Merino zdobył trzecią bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Uriel, zawodnik gości.

Drugą połowę drużyna Cartageny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nacha Gila, Claveríę, Williama de Camargo weszli Álex Gallar, Eladio Zorrilla, Simón Moreno. Także jedenastka Leganés wyszła w zmienionym składzie, za Luisa Pereę wszedł Eraso.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie wynik ustalił Rubén Castro. Asystę przy bramce zaliczył Adalberto Carrasquilla.

W 62. minucie Juan Munoz został zmieniony przez Gaku Shibasakiego. Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Leganés: Javier Avilés, Roberto Rosales, Sabin Merino, na ich miejsce weszli: José Arnáiz, Ignasi Miquel, Michael Santos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uriela, De la Belli zajęli: Verza, David Forniés. Od 69. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Leganés i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Uriel Jové Balero45′ 84′
 24′ 72′ Roberto José Rosales Altuve
José Alejandro Martín Valerón
Rodrigo Tarín Higón
David Simón Rodríguez Santana
35′ 46′ Luis Perea Hernández
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
69′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Pablo Clavería Herráiz46′
90′ Borja González Tomás
Ignacio Gil de Pareja Vicent46′
62′ Javier Avilés Cortés
José Ángel Jurado de la Torre
 30′, 40′ 90′ 79′ Sabin Merino Zuloaga
William de Camargo46′
62′ Juan Munoz
David Forniés Aquilino84′
72′ Ignasi Miquel i Pons
Carlos David Moreno Hernández
Aymane Mourid
Miguel Ángel Cordero Sánchez
46′ Javier Eraso Goñi
José Antonio García Rabasco84′
Javier Rubio Haro
Kleandro Lleshi
62′ Gaku Shibasaki
Sergio Lozano Lluch
62′ José Manuel Arnáiz Díaz
Eladio Zorrilla46′ 90′
Daniel Ojeda Saranova
Alberto Cayarga Fernández
79′ Michael Nicolás Santos Rosadilla
Alejandro Gallar Falguera46′

Simón Moreno Barroso46′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.