Liga hiszpańska - 3. kolejka Segunda División: Cádiz CF - Extremadura UD 2-1 (1-0)

1 września na Estadio Ramón de Carranza odbył się mecz 3. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Cádizu i Extremadury. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cádizu 2-1. Spotkanie obejrzało 15 415 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-09-01 21:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Widzów: 15415 | Arbiter: A. Fernández Ortega
G. Zarfino 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Extremadury wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yanna Bodigera z Cádizu, a w 23. minucie Áleksa Díeza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cádizu w 32. minucie spotkania, gdy Álex zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Isaac Carcelén.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Fali Jiménez z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cádizu.

Drugą połowę jedenastka Cádizu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yanna Bodigera wszedł José Mari.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 54. minucie gola wyrównującego strzelił Jorge Zarfino. Asystę przy bramce zanotował Kike Márquez.

W 63. minucie Alberto Perea został zmieniony przez Aleja. W tej samej minucie Caye Quintana został zmieniony przez Nana, co miało wzmocnić zespół Cádizu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Gila na Victora Pastranę. W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Jorge Zarfinowi, piłkarzowi Extremadury.

Trener Extremadury postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Nona i na pole gry wprowadził napastnika Rafę Mújicę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał José Mari z Cádizu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cádizu przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Jon Garrido.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

José Antonio Pardo Lucas
43′ Rafael Jiménez Jarque
Sergio Gil Latorre68′
Salvador Sánchez Ponce
David González Plata75′
8′ 46′ Yann Yves Laurent Bodiger
Borja Granero Niñerola
 32′ Alejandro Fernández Iglesias
Emmanuel Addoquaye Lomotey
 90′ Jon Ander Garrido Moracia
Jorge Giovani Zarfino Calandria  54′ 72′
63′ Cayetano Quintana Hernández
Enrique Márquez Climent
63′ Alberto Perea Correoso
Alejandro López de Groot
David Gil Mohedano
Louis Takaji Julien Thébault Yamaguchi
Jean-Pierre Patrick Rhyner
Francisco de Paula Pablo Cruz Torres
63′ Iván Alejo Peralta
Víctor Pastrana Carrasco68′
46′ 83′ José María Martín-Bejarano Serrano
Cristian Rodríguez Pérez
Javier Navarro Rodríguez
Óscar Francisco García Quintela
63′ Alexander Mesa Travieso
Rafael Sebastián Mújica García75′
David Querol Blanco
Carlos Javier Valverde Doblado

Sędzia w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Cádizu, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Extremadury w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.