Liga hiszpańska - 29. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - SD Huesca 2-0 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 23 lutego, drużyna Rayo wygrała z Huescą 2-0 (0-0). Mecz na Estadio de Vallecas w Madrycie obejrzało 7 754 widzów.

29. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-23 21:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 7754 | Arbiter: S. Ais Reig
Rayo Vallecano
SD Huesca
2
0
Mario Suárez 55'
Jorge de Frutos 72'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Hueski wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Javierowi Galánowi z Hueski. Była to 12. minuta meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Huesca: Josué Sá w 51. i Jorge Pulidowi w 54. minucie.

W 55. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Mario Suárez nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Óscarowi Valentínowi z zespołu gospodarzy.

W następstwie utraty gola trener Hueski postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Davida Ferreira i na pole gry wprowadził napastnika Rafę Mira, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Daniemu Rabie, piłkarzowi gości. W 68. minucie Dani Raba został zmieniony przez Sergia Gómeza.

W 70. minucie kartkę otrzymał Jorge de Frutos z Rayo.

Zespół Hueski ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Jorge de Frutos. Przy zdobyciu bramki pomagał Mario Suárez.

W 74. minucie w zespole Rayo doszło do zmiany. Juan Villar wszedł za Óscara Valentína. Kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jorge de Frutos. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Catena, zawodnik Rayo.

W 89. minucie w drużynie Rayo doszło do zmiany. Jonathan Montiel wszedł za Óscara Treja. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Javier Galán Gil12′
84′ Alejandro Catena Marugán
Josué Humberto Gonçalves Leal Sá51′
Antonio Manuel Luna
Pedro López Muñoz
Antonio Milić
Jorge Pulido Mayoral54′
62′ 74′ Óscar Valentín Martín Luengo
Juan Carlos Real Ruiz
 55′ 55′ (k.) Mario Suarez
David Ferreiro Quiroga62′
Yacine Qasmi
Pedro Mosquera Parada
 72′ 70′ 76′ Jorge de Frutos Sebastián
Mikel Rico Moreno
Isaac Palazón Camacho
Daniel Raba Antolí65′ 68′
89′ Óscar Guido Trejo
Sergio Gómez Martín68′
76′ Álvaro García Rivera
Eugeni Valderrama Domènech
89′ Jonathan Montiel Caballero
Cristo Ramón González Pérez
74′ Juan Villar Vázquez
Rafael Mir Vicente62′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Rayo, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Hueski w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.