Liga hiszpańska - 29. kolejka Segunda División: Malaga CF - Racing Santander 2-0 (2-0)

23 lutego na Estadio La Rosaleda w Maladze odbył się mecz 29. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Racinga Santander. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malaga CF 2-0. Na stadionie zasiadło 24 873 widzów.

29. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-23 18:15 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Widzów: 24873 | Arbiter: Oliver De La Fuente
Malaga Club de Futbol
Real Racing Club de Santander
2
0
Tete Morente 29'
Lombán 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Malaga CF wygrała aż 12 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna Malaga CF zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Racinga Santander była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w 29. minucie spotkania, gdy Tete Morente strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Armando Sadiku.

Jedenastka Racinga Santander ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Lombán. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Juan Añor.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 56. minucie Giorgi Papunashvili został zmieniony przez Nanda Garcíę. W tej samej minucie trener Racinga Santander postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł David Rodríguez, a murawę opuścił Borja Galán.

A kibice Malaga CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniego Pacheca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Hicham Boussefiane. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriána z Malaga CF, a w 80. minucie Toribia z drużyny przeciwnej. W 78. minucie Guillermo Fernández został zmieniony przez Davida Barrala, co miało wzmocnić jedenastkę Racinga Santander. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriána na Keidiego Bare'a oraz Juana Añora na Renata Santosa.

Álvaro Cejudo Carmona
 39′ David Rodríguez Lombán
Mario Ortiz Ruiz
87′ Juan Pablo Añor Acosta
Giorgi Papunashvili56′
70′ 79′ Adrián González Morales
Sergio Ruiz Alonso
Armando Sadiku
Daniel Toribio Gutierrez80′
67′ Hicham Boussefiane
Guillermo Fernández Hierro78′
 29′ José Antonio Morente Oliva
Borja Galán González56′
Gonzalo Alejandro Crettaz
Iván Crespo Secunza
Diego González Polanco
Moises Delgado
79′ Keidi Bare
Fernando García Puchades56′
Badr Boulhroud
Nicolás Hidalgo GArcía
Sergio Buenacasa Alba
Aristote Nkaka Bazunga
67′ Daniel Pacheco Lobato
David Barral Torres78′
87′ Renato João Saleiro Santos
David Rodríguez Sánchez56′

Drużyna Malaga CF zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.