Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - Extremadura UD 0-0

16 lutego na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbył się pojedynek 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradiny i Extremadury. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 5 490 widzów.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-16 18:15 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 5490 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
SD Ponferradina
Extremadura UD
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Ponferradiny zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Extremadury była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 26. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Między 46. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie za Pabla Valcarcego wszedł Javi Navarro.

Chwilę później trener Extremadury postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Víctor Pastrana, a murawę opuścił Nono. A trener Ponferradiny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asiera Benita. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kaxe. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Casto, piłkarz gości.

W 89. minucie w drużynie Extremadury doszło do zmiany. David Rocha wszedł za Roberta Olabego. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Emmanuel Lomotey, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Extremadury doszło do zmiany. José Pardo wszedł za Cristiana Rodrígueza.

Ángel Bastos Teijeira
26′ José Antonio Ríos Reina
Francisco de Paula Pablo Cruz Torres32′
46′ Franco Matías Russo Panos
Roberto Olabe del Arco59′ 89′
63′ Pablo Valcarce Vidal
Cristian Rodríguez Pérez90′
Yuri de Souza Fonseca
Alexander Alegría Moreno
69′ Álex Aizpuru Aizbitarte
David Mateos Rocha89′
63′ Javier Navarro Rodríguez
Víctor Pastrana Carrasco68′
Julián Omar Ramos Suárez
Airam Cabrera
69′ Asier Benito Sasiain
Alejandro López de Groot

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Ponferradiny przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Extremadury w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.