Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División: Real Oviedo - AD Alcorcón 1-2 (0-2)

15 lutego na Estadio Nuevo Carlos Tartiere odbył się mecz 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Oviedo i AD Alcorcón. Starcie zakończyło się zwycięstwem AD Alcorcón 2-1. Pojedynek obejrzało 18 247 widzów.

15 lutego  na Estadio Nuevo Carlos Tartiere odbył się mecz  28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Oviedo  i AD Alcorcón. Starcie zakończyło się zwycięstwem AD Alcorcón 2-1. Pojedynek obejrzało 18 247 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Oviedo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze AD Alcorcón otworzyli wynik. W trzeciej minucie bramkę zdobył Stoichkov. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 19. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Oviedo.

W 39. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Stoichkov z AD Alcorcón. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Luisowi Perei, piłkarzowi AD Alcorcón.

Reklama

Na drugą połowę zespół Oviedo wyszedł w zmienionym składzie, za Marca Sangallego wszedł Borja Sánchez. Między 50. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

W 59. minucie Dani Romera został zastąpiony przez Ernesta Gómeza. W 62. minucie w drużynie Oviedo doszło do zmiany. Ortuño wszedł za Ibrahimę Baldégo. W 64. minucie kartkę dostał Óscar z jedenastki gości. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Ortuño. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się AD Alcorcón w tym sezonie, pojawił się Unai Elgezabal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Áleksa Mulę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A trener Oviedo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edgara Bárcenasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Rodri. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole AD Alcorcón doszło do zmiany. Laure wszedł za Stoichkova.

Drużynie Oviedo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu AD Alcorcón.

Przewaga jedenastki Oviedo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Oviedo, a zawodnikom gości pokazał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka AD Alcorcón będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie UD Las Palmas. Natomiast 23 lutego CD Lugo będzie gościć jedenastkę Oviedo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL