Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División: Racing Santander - Sporting Gijón 0-2 (0-1)

16 lutego na Campos de Sport de El Sardinero odbyło się spotkanie 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Racinga Santander i Sportinga Gijón. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Gijón 2-0. Na stadionie stawiło się 20 158 widzów.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-16 18:15 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Widzów: 20158 | Arbiter: M. Ortiz Arias
Real Racing Club de Santander
Real Sporting de Gijón
0
2
Murilo 40'
Carlos Carmona 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 meczów drużyna Racinga Santander wygrała 14 razy i zanotowała pięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bogdanowi Milovanovowi ze Sportinga Gijón. Była to 11. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sportinga Gijón w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył Murilo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manu García.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Gijón.

Na drugą połowę jedenastka Racinga Santander wyszła w zmienionym składzie, za Ritchie Kitoko wszedł Mario Ortiz. W 60. minucie Nando García został zmieniony przez Davida Barrala.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Javi Fuego wszedł za Pedro Díaza. W 70. minucie kartkę obejrzał Molinero z drużyny gości. Chwilę później trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Aitor García, a murawę opuścił Manu García.

W 76. minucie Borja Galán został zmieniony przez Giorgiego Papunashvilego, co miało wzmocnić jedenastkę Racinga Santander. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Vázqueza na Uroša Đurđevicia. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Damiána Péreza ze Sportinga Gijón, a w 86. minucie Iñakiego Olaortuę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Gijón w 89. minucie spotkania, gdy Carlos Carmona zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Damián Alfredo Pérez83′
86′ Iñaki Olaortua Descarga
Marc Valiente
60′ Fernando García Puchades
Manuel García Alonso71′
46′ Ritchie Kitoko
Carlos Carmona Bonet  89′ (k.)
Sergio Ruiz Alonso
Pedro Díaz Fanjul66′
Guillermo Fernández Hierro
Cristian Salvador González
76′ Borja Galán González
Borja López Menéndez
46′ Mario Ortiz Ruiz
Javier Fuego Martínez66′
76′ Giorgi Papunashvili
Ignacio Méndez Navia Fernández
Daniel Toribio Gutierrez
Pablo Pérez Rodríguez
60′ David Barral Torres
Uroš Đurđević81′
David Rodríguez Sánchez
Aitor García Flores71′

Jedenastka Sportinga Gijón zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.