Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - CD Lugo 0-1 (0-0)

16 lutego na Estadio Fernando Torres odbył się pojedynek 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Lugo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lugo 1-0. Na stadionie zasiadło 5 115 widzów.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-16 12:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Widzów: 5115 | Arbiter: A. Fernández Ortega
CF Fuenlabrada
CD Lugo
0
1
M. El Hacen 76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów jedenastka Fuenlabrady wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Fuenlabrady zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lugo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Davidowi Prieto z jedenastki gospodarzy.

W 27. minucie za Josete Malagóna wszedł Marcelo Djaló. W 37. minucie kartkę dostał José Rodríguez, zawodnik gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibána Salvadora z Fuenlabrady, a w 52. minucie Vasyla Kravetsa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Iriome, a murawę opuścił Alhassane Bangoura.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lugo: Jaime Seoane'owi w 63. i Moctarowi El Hacenowi w 74. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Fuenlabrady doszło do zmiany. Cristóbal wszedł za José Rodrígueza.

Dopiero pod koniec meczu Moctar El Hacen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lugo, zdobywając bramkę w 76. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Vasyla Kravetsa.

W następstwie utraty bramki trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Claveríę i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Gassamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie David Prieto został zmieniony przez Oriola Rierę, co miało wzmocnić drużynę Fuenlabrady. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moctara El Hacena na Carlosa Pitę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: José Carrillowi i Mikelowi Iribasowi.

Eduard Campabadal Claros
90′ Mikel Iribas Aliende
Vasyl Kravets52′
José León Bernal
José Antonio Malagón Rubio27′
24′ 81′ David Prieto
Mathieu Peybernes
Randy Nteka
Alhassane Bangoura56′
77′ Pablo Clavería Herráiz
Yanis Rahmani Cordeiro
Hugo Fraile Martín
Moctar Sidi El Hacen El Ide  76′ 74′ 83′
37′ 66′ José Rodríguez Martínez
Jaume Grau Ciscar
Cayetano Quintana Hernández
Jaime Seoane Valenciano63′
48′ Ibán Salvador Edu
José Ángel Carrillo Casamayor90′
Pol Freixanet Viejo
Alberto Varó Lara
José Manuel Flores Moreno
Marcelo Amado Djaló Taritolay27′
66′ Marquez Crespo Cristóbal
José Carlos Ramírez Suárez
Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Iriome González González56′
Alberto Fernández García
Alejandro López Moreno
77′ Sekou Gassama Cissokho
Carlos Pita González83′
81′ Oriol Riera Magem
Hugo José Rama Calviño

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.