Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda División: Extremadura UD - CD Tenerife 2-4 (0-2)

W pojedynku 27. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 8 lutego, drużyna Extremadury przegrała z CD Tenerife 2-4 (0-2). Mecz na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo obejrzało 8 650 widzów.

27. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-08 16:00 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 8650 | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
Dani Gómez 76',84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Extremadury wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Álex Alegríę, zawodnika gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Tenerife w 27. minucie spotkania, gdy Shaquell Moore zdobył pierwszą bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał José Pardo z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tenerife w 39. minucie spotkania, gdy Luis Milla strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Drugą połowę zespół Extremadury rozpoczął w zmienionym składzie, za Davida Rochę wszedł Cristian Rodríguez. W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Álex Alegría z zespołu Extremadury i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 19. minucie.

W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Roberto Olabe, zawodnik Extremadury. W 60. minucie Kike Márquez został zmieniony przez Óscara Pinchiego. W tej samej minucie trener Extremadury postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Álex López, a murawę opuścił Roberto Olabe.

W 62. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Nikoli Šipčiciowi z CD Tenerife. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Nono. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Tenerife doszło do zmiany. Javi Muñoz wszedł za Joselu.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Dani Gómez. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Pérez.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dani Gómez z CD Tenerife. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Javi Muñoz.

Kibice CD Tenerife nie mogli już doczekać się wprowadzenia Susa Santanę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Shaquell Moore. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Iker Undabarrena wszedł za Luisa Millę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik ustalił Óscar Pinchi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-4.

Shaquell Moore  27′ 85′
37′ José Antonio Pardo Lucas
Alejandro José Muñoz Miguel
 63′ (k.) David González Plata
Luis Jesús Pérez Maqueda
Borja Granero Niñerola
Nikola Šipčić62′
46′ David Mateos Rocha
Matías Nahuel Leiva Esquivel
57′ 60′ Roberto Olabe del Arco
Luis Milla Manzanares  39′ (k.) 87′
Jorge Giovani Zarfino Calandria
Aitor Sanz Martín
19′ 56′ Alexander Alegría Moreno
José Luis Moreno Barroso74′
60′ Enrique Márquez Climent
Javier Muñoz Jiménez74′
46′ Cristian Rodríguez Pérez
Jesús Manuel Santana Abreu85′
60′  90′ Óscar Francisco García Quintela
Iker Undabarrena Martínez87′
60′ Alejandro López de Groot
Ramón Nazareno Mierez

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.